joombig banner rotation images

Menu

W ostatnich dniach młodzi sportowcy z Bełchatowa odnieśli znaczące sukcesy w Taekwon-do i tenisie.

W zakończonym 11 czerwca 2017 VIII Pucharze Europy w Taekwon-do. Wśród zawodników z 15 państw i 51 klubów, było też 22-óch z Bełchatowskiej Akademii Taekwon-Do. 12-letnia bełchatowianka, Magdalena Kulbat, zdobyła złoto w walkach w kategorii wagowej do 48 kg i brązowy medal w układach formalnych.

- Był to pierwszy występ Magdy w tak prestiżowym turnieju i od razu taki sukces. Jestem bardzo dumny z postawy Magdy, ale również jestem dumny z reszty moich zawodników startujących w Pucharze, gdyż wykazali się ogromną odwagą stając naprzeciw wielkim sławom Taekwon-Do - mówi Wiktor Karnawalski, trener z Bełchatowskiej Akademii Taekwon-Do, i dodaje - Jeśli będzie się nadal tak rozwijać jak do tej pory to możemy liczyć za kilka lat na kolejnego reprezentanta kraju z Bełchatowa. Trzeci medal dla Bełchatowskiej Akademii wywalczyła Julia Majda, trenująca na co dzień pod okiem Marty Mysur. W konkurencji układów stopni uczniowskich kadetek Julia zdobyła brązowy krążek. Julia trenuje dopiero od dwóch lat, a już świetnie się spisuje na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych.

 

Nie zabrakło też sukcesów na kortach tenisowych.

Marta Dudek z Bełchatowskiego Towarzystwa Sportowego "AS" wygrała turniej "Tenis 10 o Puchar Wójta Gminy Michałowice". W zawodach wystartowało 8 zawodniczek, które podzielono na 2 grupy. Marta wyszła z grupy z 1-go miejsca pokonując rywalki  10:3, 10:4, 10:3  . W finale zmierzyła się ze Stachurską Wiktorią z klubu KS Tennis Life z Brwinowa, z którą wygrała 10:1.

 

 


Takie sukcesy to efekt intensywnej promocji sportu wśród dzieci i młodzieży w naszym mieście. Poprzez zabawę i sport trenerzy ze wszystkich bełchatowskich klubów sportowych skutecznie odciągają młodzież od komputerów i używek tak niebezpiecznych w wieku dojrzewania.

 

 

 

 

AP

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018