joombig banner rotation images

Menu

Najpierw rozgrzewka, a później prawie godzinny trening wzmacniający wszystkie partie mięśni brzucha. Były też zdrowe przekąski i woda. Do tego książeczki z gotowymi zestawami do samodzielnych ćwiczeń. Tak wyglądała bełchatowska odsłona akcji „Zmień bojler na kaloryfer”, która prowadzona jest w całej Polsce.

 

- Przyłączyliśmy się do niej, bowiem warto promować aktywność fizyczną. Chcieliśmy pokazać młodzieży, że wolny czas można spędzać nie tylko przed komputerem czy telewizorem, ale także trenując różnorodne sporty – mówi Grzegorz Zegarek, prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Bełchatowie, które zorganizowało akcję wspólnie z Miejskim Centrum Sportu i Bełchatowskim Szkolnym Związkiem Sportowym.

 

W przedsięwzięcie zaangażowało się także miasto – prezydent Mariola Czechowska objęła je honorowym patronatem, oficjalnie otworzyła również spotkanie – Mam nadzieję, że nasz wspólny trening dla wielu z was będzie początkiem długiej i owocnej przygody ze sportem. Życzę dobrej zabawy – powiedziała prezydent Czechowska, która ćwiczyła razem z młodzieżą.

 

Nazwa akcji „Zmień bojler na kaloryfer” jest przewrotna. Nawiązuje nie tylko do ciepła, ale także do przysłowiowego kaloryfera, który powstaje na brzuchu, gdy jego mięśnie są odpowiednio wyćwiczone. – Aby pozbyć się bojlera trzeba ćwiczyć i być dużo w ruchu. Wtedy jest szansa na kaloryfer – mówi Zuzanna, która razem ze swoimi kolegami z PG nr 2 wzięła udział w akcji. Młodzież doskonale wiedziała, co kryje się właśnie pod tymi nazwami. – Bojler jest wtedy, gdy ktoś jest otyły, kaloryfer mają osoby szczupłe i wytrenowane – powiedział Piotrek z dwójki.

 

Jakie ćwiczenia powinno się wykonywać, by wyrzeźbić mięśnie brzucha? Tego gimnazjaliści dowiedzieli się właśnie podczas zajęć – ich program był ułożony przez specjalistów od „kaloryferów”, poprowadzili je zaś wykwalifikowani instruktorzy. - Ćwiczenia niby proste, ale zakwasy pewnie będą – mówi Klaudia z Publicznego Gimnazjum nr 3. Jej koleżanka Angelika dodaje: - trening był przyjemny, podobał mi się więc spróbuję ćwiczyć sama w domu. A w tym pomocne będą broszury i książeczki z gotowymi zestawami ćwiczeń, które każdy zainteresowany mógł wziąć ze sobą. Dodatkowo można je oglądać na kanale YouTube „Ciepła Strona Życia”, gdzie poszczególne treningi dostosowane są indywidualnych potrzeb. – Akcja przydatna, może kogoś zmobilizuje do regularnych ćwiczeń – podsumowuje Bartek  z „dwójki”.

AD-A

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018