joombig banner rotation images

Menu

Gimnazjaliści z klas trzecich wezmą udział w nietypowej lekcji wychowania fizycznego. Czeka na nich dwugodzinny trening, który pokaże jak ćwiczyć, by mieć na brzuchu „kaloryfer”. Wszystko w ramach akcji „Zmień bojler na kaloryfer”, którą wspólnie organizują bełchatowskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Miejskie Centrum Sportu i Bełchatowski Szkolny Związek Sportowy. W przedsięwzięcie angażuje się także miasto – prezydent Mariola Czechowska objęła je honorowym patronatem.

 

Nazwa akcji jest przewrotna. Nawiązuje do przysłowiowego kaloryfera, który powstaje na brzuchu, gdy jego mięśnie są odpowiednio wyćwiczone. Potrzebne są jednak do tego regularne i odpowiednie treningi. Jakie ćwiczenia wykonywać i w jaki sposób? Tego gimnazjaliści dowiedzą się właśnie podczas zajęć 7 czerwca. Młodzież spotka się na boisku przy ul. Staszica i wspólnie będzie ćwiczyć pod okiem instruktora, który przeprowadzi trening ułożony przez specjalistów od „kaloryferów”.

 

Początek sportowej zabawy przewidziany jest na godz. 10:00. Będą też zdrowe przekąski i woda. Trzecioklasiści otrzymają także broszury z zestawami do samodzielnych ćwiczeń. Dodatkowo można je oglądać na kanale YouTube „Ciepła Strona Życia”, gdzie poszczególne treningi dostosowane są indywidualnych potrzeb.

 

Wszystko po to, aby zmotywować młodych ludzi do podjęcia wyzwania, czyli zadbania o swoją kondycję fizyczną i zdrowie. Akacja promuje oraz zachęca do aktywnego spędzania czasu, ćwiczeń oraz  prowadzenia zdrowego stylu życia.

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018