joombig banner rotation images

Menu

Sportowym akcentem zakończyły się miejskie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 18 maja w Parku Olszewskich odbył się coroczny bieg pod hasłem „Zabiegamy o pamięć” 

 

III Bełchatowski Bieg Konstytucji 3 Maja przeszedł do historii. Na starcie stanęło prawie 300 dzieciaków z klas I-III szkół podstawowych. Mali sportowcy, w zależności od wieku, mieli do pokonania dystans o długości 300 lub 500 metrów. I tym razem trasa prowadziła ścieżkami w pobliżu bełchatowskiego muzeum.

 

Najlepiej z dystansem, wśród dzieci z rocznika 2007, poradzili sobie Anna Olczyk z SP nr 8 oraz Marcel Sadziński z SP nr 9. Pierwsze miejsca w kategorii dziewięciolatków przypadło Nadii Wolańczyk z jedynki oraz Łukaszowi Jasińskiemu z piątki. W roczniku 2009 bezkonkurencyjni okazali się: Alicja Morawiec z SP nr 5 oraz Filip Cyran z SP nr 9. Z pośród najmłodszych – siedmiolatków podium wywalczyli: Lena Lalek z piątki i Jakub Wiśniewski z dziewiątki.  Do zwycięzców powędrowały medale i nagrody, które wręczał wiceprezydent Łukasz Politański. Wszyscy uczestnicy otrzymali natomiast pamiątkowe dyplomy, a także poczęstunek w postaci soczku i jabłka.

 

 

Wydarzenie odbyło się w ramach realizacji programu „Lekkoatletyka dla każdego” promującego tę dyscyplinę sportu wśród dzieci i młodzieży. Już dziś jego organizatorzy – prezydent Bełchatowa, Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny, Miejskie Centrum Sportu, zapraszają do startu w kolejnej – IV edycji Biegu Konstytucji 3 Maja.

 

 

AD-A

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018