joombig banner rotation images

Menu

Przed biegaczami nowe wyzwanie. 28 maja wystartuje pierwsza edycja biegu z okazji Dnia Samorządowca. Swój start będą mieć również amatorzy marszów nordic walking.

 

Z 11-kilometrową trasą, na którą składają się trzy pętle po 3,4 kilometra wiodące bełchatowskimi ulicami, przyjdzie się zmierzyć uczestnikom nowej biegowej imprezy. Mowa o biegu z okazji Dnia Samorządowca, który wspólnie przygotują Miejskie Centrum Sportu oraz miasto Bełchatów, wesprze ich również Klub Biegaczy Spartakus Bełchatów. Zapisy na platformie internetowej już ruszyły - http://www.e-gepard.eu/show-contest/360. Nie ma co zwlekać z decyzją o starcie – obowiązuje limit 200 uczestników.


Wydarzenie, które swoją nazwą i ideą nawiązuje do pierwszych wyborów samorządowych, skierowane jest jednak do wszystkich biegaczy – zarówno tych pracujących w placówkach samorządowych, jak i spoza nich. Organizatorzy przewidzieli bowiem dwie klasyfikacje – generalną i dla samorządowców z podziałem na kategorie żeńską i męską. Początek biegu przewidziany jest na godz. 19:00. Biuro zawodów będzie dostępne już od godz. 17:00. Linia startu i meta będą przebiegać w pobliżu parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki. Opłata startowa wynosi 30 zł.


MCS i miasto Bełchatów do startu zapraszają również amatorów marszów nordic walking. Dla nich przygotowany jest dystans jednej pętli, czyli 3,7 kilometra. Trasa będzie taka sama, jak dla biegaczy. Start marszu planowany jest kilka minut po godz. 19. Można się już zapisywać -  http://www.e-gepard.eu/show-contest/360. I w tym przypadku obowiązuje opłata startowa w wysokości 30 zł oraz limit uczestników, który wynosi 50.


Bieg z okazji Dnia Samorządowca to jedno z wielu przedsięwzięć Miejskiego Centrum Sportu i miasta Bełchatów. W miniony piątek, tj. 12 maja swoje zawody mieli uczniowie podstawówek i gimnazjów. Specjalnie dla nich, z okazji X-lecia rugby w Bełchatowie przy współpracy z KS Rugby Club Bełchatów, przygotowano Międzyszkolnym Turnieju Rugby Tag o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa. Mimo tego, że to pierwsza impreza tego typu chętnych do startu nie brakowało. W sumie, na boiskach treningowych MSCu, bawiło się blisko stu młodych bełchatowian. Zasady gry, wskazówki i cenne rady uczestnikom turnieju przedstawił  Zbigniew Jurzysta, regionalny oficer województwa łódzkiego Polskiego Związku Rugby. To właśnie on dwanaście lat temu „przywiózł” rugby tag do Polski z Irlandii.


Najlepiej jego wskazówki wykorzystał zespół z ZSP nr 9, który zajął pierwsze miejsce. Druga lokata przypadła SP nr 4, trzecia SP nr 3, zaś czwarta SP nr 13. Każda z placówek otrzymała również zestawy Rugby TAG od Polskiego Związku Rugby. Puchar za zwycięstwo wręczono także Publicznemu Gimnazjum nr 7, który z powodu braku konkurencji, rozegrał spotkanie wewnętrzne. Warto dodać, że podczas Międzyszkolnego Turnieju Rugby Tag wyłoniono również sześć zespołów, które wkrótce będą reprezentować Bełchatów na arenie wojewódzkiej. Więcej o wydarzeniu wraz z fotograficzną relacją można przeczytać na www.mcs.belchatow.pl.

 


Na tym nie koniec. W weekend rozegrano również I Turniej Grand Prix w tenisie ziemnym o puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa. O najwyższe noty walczyło 27 osób. Po zaciętej rywalizacji ostatecznie w klasyfikacji open zwyciężył Piotr Radziejewski, wśród graczy 50+ najlepiej wypadł Zbigniew Maruszak. Obydwaj gracze, tworząc zespół okazali się również bezkonkurencyjni w kategorii debel.


Przed tenisistami jeszcze pięć spotkań: 27 maja, 17 czerwca, 22 lipca oraz 28 sierpnia. Z kolei 2 września na korty wyjdzie 10 graczy, którzy w poszczególnych zawodach uzyskali najlepsze noty. Turniej Masters, nie tylko zakończy cykl Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym ale także wyłoni najlepszych zawodników. Więcej szczegół na stronie www.mcs.belchatow.pl w zakładce Grand Prix.

 

 

 

AD-A

fot. MCS Bełchatów

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018