joombig banner rotation images

Menu

 

Ida Lis, 17-letnia zawodniczka BKL Bełchatów, została wicemistrzynią Europy juniorek w trójboju siłowym. Teraz przygotowuje się do startu w mistrzostwach świata na Białorusi.

Ida Lis wicemistrzowski tytuł zdobyła w hiszpańskiej Maladze, gdzie odbywały się Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym.

 

Wyniki Idy w poszczególnych bojach: przysiad 185 kg (nowy rekord Polski seniorek), wyciskanie leżąc 80 kg, martwy ciąg 162,5 kg. Jak napisał na swoim profilu na FB Michał Tybora, trener zawodniczki, Ida dostarczyła emocji do samego końca, bo w trzeciej próbie martwego ciągu atakowała europejskie złoto, niestety próba podniesienia 172.5 kg okazała się tego dnia już zbyt ciężka i zostaliśmy ze srebrem ze wspaniałym wynikiem 427.5 kg w trójboju.

 

Ida jest uczennicą technikum ekonomiczno-hotelarskiego na profilu technik żywienia i gastronomii. Jest związana ze sportem od najmłodszych lat. - Przed trójbojem siłowym trenowałam trzy lata razem z siostrami lekkoatletykę – mówi Ida. - Jednak to właśnie trójbój jest tym, z czym chciałabym wiązać przyszłość. Niedawno minął rok, odkąd współpracuję z moimi obecnymi trenerami Olgą i Michałem Tyborami. Przez ten rok moje życie obróciło się o 180 stopni, bardzo dużo się zmieniło, wszystko oczywiście na plus.

 

Kolejny cel sportowy Idy to Mistrzostwa Świata w Trójboju Siłowym Klasycznym, które odbędą się w za miesiąc na Białorusi.

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018