joombig banner rotation images

Menu

Uczniowie zagrają w oryginalny i niezwykle ciekawy rugby tag. Przed nimi międzyszkolny turniej, na który zapraszają MSC i KS Rugby Bełchatów.

 

Zawody skierowane są do uczniów szkół podstawowych (klasy 4-6) i gimnazjów (klasy 2-3). Aby w nich wystartować trzeba skompletować siedmioosobową drużynę. Zespoły mogą być mieszane, czyli mogą w nich grać zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Zawodnicy będą grać w systemie „każdy z każdym”, co za tym idzie przed nami kilka interesujących meczów. Czas gry wynosi 2 x 5 minut.

 

Zgłoszenia od poszczególnych szkół organizatorzy – Miejskie Centrum Sportu oraz Klub Sportowy Rugby Bełchatów przyjmują do 12 maja, czyli do dnia turnieju. Drużyny, które chcą się zapisać już teraz mogą to zrobić mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Więcej szczegółów na temat „Międzyszkolnego Turnieju Ragby Tag” na stronie www.mcs.belchatow.pl

 

Co to jest rugby tag? To bezkontaktowa i uproszczona wersja rugby, w której każdy z zawodników posiada pasek z przymocowanymi za pomocą rzepów tagami (szarfami), które podczas gry zrywa się osobie będącej w posiadaniu piłki. Dzięki prostym zasadom nauka gry przebiega bardzo szybko, a grać można na różnych nawierzchniach. Rugby tag jest bezpieczną formą gry oraz świetną dyscypliną do wykorzystania podczas lekcji wychowania fizycznego. Turniej zostanie przeprowadzony we współpracy ze Zbigniewem Jurzystą, który jest regionalnym oficerem województwa łódzkiego Polskiego Związku Rugby.

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018