joombig banner rotation images

Menu

Kilka zręcznościowych konkurencji, głośny doping, medale i dużo radości – tak w skrócie można opisać jubileuszowe XXV Wiosenne Igrzyska Przedszkolaków.

 

Blisko dwustu małych sportowców wystartowało w Wiosennych Igrzyskach Przedszkolaków. Zawody, w których udział biorą dzieci ze wszystkich miejskich przedszkoli, to już tradycja. W tym roku, 21 kwietnia odbyła się ich jubileuszowa – XXV edycja. Po raz pierwszy przedszkolaki bawiły się w Hali Energia. Mistrzostwa wspólnie przygotowali Miasto Bełchatów, Przedszkole Samorządowe nr 9 i Miejskie Centrum Sportu.

 

Jak przystało na prawdziwe igrzyska olimpijskie było odpalenie znicza, wprowadzenie flagi i odśpiewanie hymnu. Nie zabrakło także uroczystego wprowadzenia drużyn. W tym roku przedszkolakom towarzyszyli sportowcy. Wśród nich znaleźli się m.in. piłkarze GKSu – Patryk Rachwał i Krzysztof Michalak, trenerzy z bełchatowskich klubów i stypendyści Miasta Bełchatowa. Oficjalnie zawody otworzyła prezydent Mariola Czechowska, która małym sportowcom życzyła udanej zabawy i wielu sportowych emocji.

 

 

 

 

Na maluchy czekało kilka zręcznościowych konkurencji. Skoki na piłce, biegi przez tor z przeszkodami, przemieszczanie się w tunelu - to tylko niektóre z nich. Sześcioosobowe zespoły były oceniane w trzech kategoriach wiekowych: 3, 4 i 5 latków. Zwycięzcami zostały drużyny, które w klasyfikacji końcowej – po zsumowaniu punktów z poszczególnych grup, miały najlepsze wyniki. I tak pierwsze miejsce zajęło przedszkole nr 5. Druga lokata przypadał „jedynce”, zaś trzecia PS nr 2. Zwycięzcom pamiątkowe dyplomy, nagrody i medale, które powędrowały również do pozostałych uczestników zabawy, wręczył wiceprezydent Łukasz Politański, pełniący obowiązki wicestarosty Grzegorz Gryczka oraz siatkarze Skry Bełchatów.

 

Zabawa nie byłaby tak udana, gdyby nie kibice. Małych sportowców wspierało blisko 1,5 tys. osób. Przedszkolaki, rodzice, dziadkowie, a tak rodzeństwo i nauczyciele przez całe igrzyska dopingowało zawodników. Nie zabrakło kolorowych banerów, balonów, głośnych oklasków i śpiewanych haseł.

 

 

 

Warto dodać, że zgodnie z tradycją organizacją przyszłorocznych Wiosennych Igrzysk Przedszkolaków zajmie się kolejna miejska placówka. Tym razem będzie to przedszkole nr 1.

 

 

Więcej zdjęć można zobaczyć na: https://www.facebook.com/pg/belchatow/photos/?tab=album&album_id=1599806770082829

 

 

AD-A

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018