joombig banner rotation images

Menu

Bełchatów gościł w weekend dwie międzynarodowe imprezy. Na stadionie miejskim walczyły panie w ramach UEFA Development Tournament. W hali ,,Energia” rozegrany został Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet.

 

Reprezentacja Polski kobiet do lat 16 wygrała 4:1 (3:0) z Ukrainą na początek swojego występu w UEFA Development Tournament. Większość bramek biało-czerwone zdobyły jeszcze w pierwszej połowie piątkowego meczu, który został rozegrany na Stadionie Miejskim w Bełchatowie.

 

Był to pierwszy mecz reprezentacji Polski w turnieju UEFA Development. W niedzielę w drugim spotkaniu zawodów na stadionie przy ul. Sportowej 3 Ukraina pokonała po rzutach karnych Słowację (1:1, rzuty karne 4:3). Ostatnia seria gier UEFA Development Tournament odbędzie się we wtorek 11 kwietnia w Łodzi.

 

Miłe słowa pod swoim adresem usłyszeli kibice, którzy oglądali w piątek z trybun Stadionu Miejskiego zwycięski mecz reprezentacji Polski. - Bardzo dziękujemy kibicom, którzy przyszli dzisiaj na stadion i wspierali nas w tym meczu. To dla tych dziewczyn było bardzo miłe. Myślę, że granie na takich obiektach to też swego rodzaju wyróżnienie. Nie oszukujmy się, my też chcemy wychodzić na stadiony - tłumaczy Nina Patalon, opiekun żeńskiej reprezentacji.

 

Przez trzy dni w hali "Energia" rozgrywany był natomiast Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet, który zakończył się zwycięstwem BKS Stali Bielsko-Biała. W trakcie turnieju odbyło się 20 spotkań, w których zagrano 47 setów. Bielszczanki w finale zawodów pokonały po emocjonującym spotkaniu Impel Wrocław 2:0. Mecz o brązowy medal był ważny dla bełchatowian, ponieważ zagrały w nim kadetki EKS Skry. Młode siatkarki przegrały jednak z AZS-AWF Wrocław 1:2.

 

- Pokazaliśmy, iż organizacja tak dużego turnieju dla dziewcząt w Bełchatowie i w takiej obsadzie jest możliwa. Szczęśliwie zakończyliśmy te zawody i na tym etapie nie mówimy ,,koniec" - przekonuje Marek Kwieciński, pomysłodawca turnieju.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018