joombig banner rotation images

Menu

EKS Skra Bełchatów ponownie został organizatorem „Orlikowej Ligi Mistrzów Województwa Łódzkiego” w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Rozgrywki ruszają już w maju.

 

Na orlikach w całym województwie, także w naszym mieście, odbędzie się cykl zawodów sportowych. Dzieci i młodzież będą rywalizować w grach zespołowych i niektórych sportach indywidualnych. Szczególnie ważne dla Bełchatowa będą rozgrywki w piłce siatkowej. Ich organizacją po raz kolejny zajmie się bowiem Energetyczny Klub Sportowy Skra Bełchatów. To właśnie bełchatowskiej organizacji województwo łódzkie przyznało – w ramach otwartego konkursu ofert – dotację na ten cel.

 

W „Orlikowej Lidzie Mistrzów” startuje ponad 20 tys. uczestników, rozgrywanych jest około 400 turniejów na 179 orlikach, jakie znajdują się w naszym województwie. Każdego roku przeprowadzane są także eliminacje gminne, powiatowe, międzypowiatowe, a także półfinały i finały wojewódzkie. Pierwszy etap rozgrywek, który wyłoni Mistrza Gminy, odbędzie się w terminie 8 – 19 maja. Kolejny – powiatowy w dniach 24 maja – 7 czerwca, później, tj. między 12 a 29 czerwca zaplanowane są turnieje na poziomie międzypowiatowym. Daty finałów to 1 – 30 września. Ubiegłoroczny odbył się właśnie w Bełchatowie - na zdjęciu obok jedna z nagrodzonych drużyn.

 

Aby wziąć udział w rozgrywkach należy się zgłosić. Termin zapisów upływa 30 kwietnia br. Regulamin oraz dodatkowe informacje dostępne są na stronie: www.eks.skra.pl w zakładce ”Orlikowa 2017”. Pytania związane z turniejem prosimy kierować mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

AD-A

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018