joombig banner rotation images

Menu

Nietuzinkowe sportowe emocje z między-
narodowym akcentem czekają na bełchatowian 7-9 kwietnia. Takich wydarzeń w Bełchatowie jeszcze nie było!

 

To właśnie w naszym mieście piłkarki ze Słowacji, Ukrainy i Polski rozegrają swoje mecze w ramach turnieju UEFA Development. Reprezentantki kobiet do lat 16 spotkają się na stadionie miejskim. - Bełchatów to niezwykle sportowe miasto, które otwarte jest na nowe wydarzenia. Oczywistym więc było dla nas, że organizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej turniej UEFA Development powinien zagościć również w naszym mieście – starania o to rozpoczęliśmy pod koniec ubiegłego roku, kiedy zapadła decyzja o powstaniu MSC. Cieszę się, że będziemy gospodarzem aż dwóch spotkań. Mecze zapowiadają się niezwykle ciekawie, dlatego już dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców na miejski stadion mówi Marcin Szymczyk,  Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie. Jako pierwsze na boisku spotkają się reprezentantki Polski i Ukrainy. Mecz odbędzie się 7 kwietnia, początek o godz. 16:00. Z kolei 9 kwietnia na stadionie miejskim będą rywalizować zawodniczki ze Słowacji i Ukrainy. Start o godz. 15:00. Co ważne wstęp na obydwa mecze jest bezpłatny.

 

Mówiąc o piłce nożnej nie można zapomnieć, że 8 kwietnia swój pojedynek rozegra GKS Bełchatów. Po remisie w stolicy Wielkopolski, w 25 kolejce II Ligi, bełchatowska drużyna zagra z Wartą Poznań.  Początek o godz. 17:00. 

 

Na tym nie koniec sportowych emocji! 7 kwietnia również w Bełchatowie wystartuje Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Kadetek pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Przez trzy dni młode zawodniczki z Ukrainy, Słowacji oraz Polski będą rywalizować o miano najlepszej drużyny. Wśród startujących nie zabraknie również reprezentantek naszego miasta. Na parkiecie zaprezentują się zawodniczki Energetycznego Klubu Sportowego Skra Bełchatów.  - Zapowiada się, że w turnieju wystartuje kilka uznanych drużyn z kraju i zza granicy. Co za tym idzie czeka na nas kilkadziesiąt pojedynków. Aby usprawnić rozgrywki, mecze będą rozgrywane w dwóch miejscach – na sali Publicznego Gimnazjum nr 4 oraz na Hali Energia – mówi Marek Kwieciński z EKS Skra Bełchatów, które wspólnie z Miejskim Centrum Sportu podjęło się organizacji imprezy. Szczegółowe informacje wkrótce na stronie internetowej EKS Bełchatów oraz MCS Bełchatów.

 

 

AD-A

 

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018