joombig banner rotation images

Menu

Bełchatów będzie gościł młodych zawodników taekwon-do. Sportowcy zmierzą się w kilku konkurencjach w dwóch rodzajach mistrzostw. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła prezydent Mariola Czechowska.

 

Nawet 150 osób może wystartować w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów i Juniorów Młodszych oraz Otwartych Mistrzostwach Młodzików w taekwono-do. Zawody, które zgromadzą najlepszych zawodników z trzech województw – łódzkiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego, odbędą się w Bełchatowie już 18 marca.

 

- Sportowcy będą rywalizować w kilku konkurencjach. Juniorzy i juniorzy młodsi powalczą o najwyższe noty w układach formalnych, technikach specjalnych i walkach – oczywiście z podziałem na kategorię męską i żeńską. Z kolei młodzicy wystartują w układach formalnych i technikach specjalnych – i w tym przypadku mamy osobne klasyfikacje dla chłopców i dziewcząt – mówi Wiktor Karnawalski, prezes LZS Bełchatowskiej Akademii Taekwon-do, która jest organizatorem mistrzostw.

 

Warto dodać, że niezwykle ciekawa rywalizacja zapowiada się wśród juniorów i juniorów młodszych. Udany start i wysokie noty, jakie mają szansę otrzymać w bełchatowskich zawodach, będą dla nich przepustką do mistrzostw Polski. - Jest więc o co rywalizować. Co za tym idzie, mistrzostwa z pewnością dostarczą wielu sportowych emocji – dodaje Karnawalski.

 

Bełchatowian, którzy chcieliby pokibicować młodym sportowcom, zapraszamy do sal Powiatowego Centrum Sportu (ul. Czapliniecka 96) od godz. 11. Finały w poszczególnych konkurencjach rozpoczną się ok. godz. 14:00, zaś rozdanie nagród ok. godz. 15:00. Więcej szczegółów na plakacie poniżej.

 

 

 

AD-A

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018