joombig banner rotation images

Menu

Dwieście osób wystartuje 11 marca w I Bełchatowskim Biegu Nocnym. Zawodnicy pobiegną m.in. nowo wybudowaną ulicą Budryka na osiedlu Binków. Będą zmiany w organizacji ruchu.

 

Lista osób, które wystartują w I Bełchatowskim Biegu Nocnym, zapełniła się w ciągu czterech dni. Na starcie organizowanego po raz pierwszy biegu stanie dwustu zawodników - 124 mężczyzn i 76 kobiet. Oprócz bełchatowian pobiegną także mieszkańcy Łodzi, Zelowa, Kamieńska, Piotrkowa Trybunalskiego oraz Osjakowa. Najstarszy zgłoszony zawodnik ma 68 lat, najmłodszy zaledwie 16.

 

W trakcie imprezy zmieni się organizacja ruchu. W godz. 20:45 - 22.15 wyłączony zostanie pas ruchu na ul. Witolda Budryka od strony wewnętrznej. Kierowcy jadący w górę ul. Św. Faustyny Kowalskiej będą zmuszeni skręcić w ul. Św. Barbary. W tym czasie na długości całej ulicy Budryka będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy.

 

Bieg organizuje Miejskie Centrum Sportu. Biuro zawodów na boiskach przy SP nr 12 czynne będzie już od godz. 19, pakiet startowy będzie można odebrać do godz. 20.15. O godz. 20.40 rozpocznie się wspólna rozgrzewka. Zawodnicy wystartują o godz. 21. Oficjalnie bieg zakończy się o godz. 22, pół godziny później najlepsi biegacze odbiorą medale i nagrody.

 

Trasa liczyć będzie 6 kilometrów, a bieg nieprzypadkowo powiedzie ulicami osiedla Binków i oddaną niedawno do użytku ulic ą Budryka. Dzięki wybudowaniu około kilometrowego odcinka tej drogi (na zdjęciu w kolorze pomarańczowym), osiedle Binków zyskało małą obwodnicę. Mieszkańcy zyskali dobry dojazd do takich ulic jak: Topazowa, Agatowa, Granitowa, Perłowa, Krzemowa, Jurajska czy Dolomitowa. Nowa ulica ułatwia także dostanie się do Solnej, Rubinowej, Złotej oraz Świętej Kingi.

 

Budowa ulicy Budryka kosztowała około 3, 5 miliona zł. Prace trwały dwa lata. Wykonano niemal kilometr nowej nawierzchni. Po obu stronach ulicy jest chodnik i ścieżki rowerowe. Zadbano też o zjazdy indywidualne do przyległych posesji, wykonano kanalizację deszczową i oświetlenie. Dla mieszkańców osiedla Binków nie jest to ostatnia inwestycja poprawiająca lokalną infrastrukturę drogową. Miasto ma w planach wykonanie w następnych latach kolejnych ulic na osiedlu.

Al

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018