joombig banner rotation images

Menu

Za kilka tygodni biegacze wystartują w 18. edycji „Bełchatowskiej Piętnastka”. Na starcie sportowcy spotkają się 23 listopada.

 

Blisko siedemset osób zgłosiło się już do startu w „Bełchatowskiej Piętnastce”. Lista z pewnością wzbogaci się o kolejne nazwiska. Internetowe zapisy potrwają bowiem do 18 listopada. Po tym terminie zgłoszenia będą przyjmowane jeszcze w dniu biegu, tj. 23 listopada w godz. 8:00-11:00. Amatorzy biegania, którzy chcieliby wystartować w bełchatowskim biegu ulicznym powinni wypełnić elektroniczny formularz, który dostępny jest na stronie internetowej www.pietnastka.belchatow.pl. Kolejny krok, to uiszczenie opłaty startowej. Jej wysokość uzależniona jest od terminu zgłoszenia.
 

Bełchatowska Piętnastka” skierowana jest do każdego, kto ukończył szesnaście lat, lubi biegać i nie boi się długich dystansów. Jak bowiem mówi sama nazwa, biegacze mają do pokonania dystans o długości 15 kilometrów. Trasa, posiadająca atest PZLA będzie biegła bełchatowskimi ulicami – ze startem i metą na ul. Dąbrowskiego, a dokładniej przy Hali Energia. Bieg na stałe wpisała się w kalendarz miejskich wydarzeń sportowych. W tym roku odbędzie się już po raz 18. Wydarzenie tradycyjnie zorganizują: prezydent Marek Chrzanowski oraz Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny.
 

Warto dodać, że tegoroczna „Piętnastka” zwieńczy także cykl biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego. To wyróżnienie dla przedsięwzięcia organizowanego właśnie przez nasze miasto. Bełchatowski bieg nie tylko znalazł się na mapie ośmiu wydarzeń biegowych Województwa Łódzkiego, ale także zakończy cały cykl imprez. Bełchatów stanie się więc gospodarzem finału, podczas którego zostanie podsumowana tegoroczna rywalizacja.
 

Bieg rekreacyjny i marsz nordic walking

 

Dla amatorów nordic walking oraz tych, którzy nie czują się na siłach, aby pokonać 15 kilometrową trasę organizatorzy przygotowali bieg rekreacyjny. Na uczestników czeka dystans 5 km, czyli jednego okrążenia trasy "Piętnastki".

 

Impreza ma charakter otwarty. Mogą w niej uczestniczyć wszyscy chętni, zdolni do pokonania wyznaczonego odcinka. Start biegu rekreacyjnego przewidziany jest wspólnie z biegiem głównym, czyli o godz. 12:00 z ul. Dąbrowskiego przy Hali Energia. W tym przypadku nie będzie pobierana opłata startowa. Zgłoszenia można dokonać dwojako. Drogą internetową – od 3 listopada na stronie www.pietnastka.belchatow.pl lub w dniu biegu w godz. 8:00 – 11:00 w biurze organizacyjnym zlokalizowanym w Hali Energia. Uwaga, w zawodach może wystartować 100 osób – liczy się kolejność zgłoszeń. Dlatego już dziś zachęcamy wszystkich amatorów sportu, a w szczególności bełchatowian i mieszkańców okolicznych miejscowości, do startu w biegu rekreacyjnym.

 

Zdobywcy pierwszych miejsc w klasyfikacji generalnej otrzymają nagrody rzeczowe. Więcej szczegółów w regulaminie, który można pobrać z załącznika poniżej. Partnerem biegu rekreacyjnego jest Społeczna Akademia Nauk.


 

Wszystkie szczegóły dotyczące „Piętnastki” można znaleźć w regulaminie dostępnym na stronie www.pietnastka.belchatow.pl oraz w załączniku poniżej.


 

Autor: AD-A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Załączniki:
Download this file (regulamin-2014.pdf)Regulamin biegu[ ]373 kB
Download this file (Bieg na dystansie 5km- regulamin R-14-1.pdf)Bieg na dystansie 5km - regulamin[ ]66 kB

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019