joombig banner rotation images

Menu

Kolejny turniej piłkarski o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa za nami. Tym razem o zwycięstwo walczyli chłopcy z rocznika 2006 i młodsi.

 

13 września 2014 r. na terenie boisk OSiR Wawrzkowizna swoje mecze rozegrało 12 drużyn ośmiolatków. Bełchatów reprezentowały trzy drużyny: GKS I, GKS II i GKS III. Stawkę uzupełniały drużyny: UKS Mazowia Tomaszów Mazowiecki, UKS Ajaks Częstochowa I, UKS Ajaks Częstochowa II, UKS „OSA” Osjaków, RKS Lechia Tomaszów I, RKS Lechia Tomaszów II, GKS Ksawerów, RKS Raków Częstochowa i UKS Orzeł Konopiska. Podczas turnieju nie zabrakło licznie zgromadzonych kibiców – rodzin młodych piłkarzy. Tradycyjnie wydarzenie objął patronatem i wsparł finansowo prezydent Marek Chrzanowski.

 

Turniej został podzielony na trzy fazy: wstępną, zasadniczą i finałową. W pierwszym etapie zespoły zostały podzielone na dwie grupy i rozgrywały mecze w systemie każdy z każdym. Następnie przystąpiono do fazy zasadniczej, w której młodzi piłkarze dalej grali w takim samym systemie, jednak tym razem walczyli z przeciwnikami z drugiej grupy. Tym sposobem każda drużyna rozegrała 11 spotkań, co umożliwiło konfrontację umiejętności z wszystkimi uczestnikami turnieju.

 

Po zsumowaniu punktów z dwóch pierwszych faz zawodów, tabele w poszczególnych grupach wyłoniły 4 półfinalistów. W pierwszym półfinale przeciw sobie zagrały zespoły z Tomaszowa: RKS Lechia Tomaszów II i RKS Lechia Tomaszów I. W drugim półfinale zagrały: GKS Bełchatów I i GKS Ksawerów. Lechia II pokonała Lechię I wynikiem 3 do 1, a GKS I pokonał GKS Ksawerów - 3 do 0.

 

W finale zespół gospodarzy – GKS I spotkał się z zespołem Tomaszowa Mazowieckiego. Po zaciętym pojedynku, decydującego gola w ostatniej minucie spotkania strzelił zespół Lechii i to właśnie zawodnicy tej drużyny zostali zwycięzcami turnieju. Gospodarzom na pocieszenie zostało drugie miejsce i nagroda dla najlepszego zawodnika, którą otrzymał Aleksander Skrobek – GKS I. Tytuł najlepszego strzelca trafił do Macieja Brodziaka z UKS Ajaks Częstochowa I, z kolei Kacper Surma z RKS Lechii Tomaszów II otrzymał miano najlepszego bramkarza.

 

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych udanych występów sportowych.Autor: AR
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019