joombig banner rotation images

Menu

Bełchatów to miasto, w którym z powodzeniem uprawiane są różne dyscypliny sportowe – w tym lekkoatletyka. Jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu sportowym Miasta są „Czwartki Lekkoatletyczne”.

 

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja bełchatowskich „Czwartków Lekkoatletycznych”. Z roku na rok zawody cieszą się coraz większą popularnością wśród młodych bełchatowian. Bierze w nich udział blisko 400 uczestników. Lekkoatletyczne zmagania uczniów organizowane są przez Prezydent Miasta Bełchatowa we współpracy z Bełchatowskim Klubem Lekkoatletycznym. Środki na organizację przedsięwzięcia w całości pochodzą z budżetu Miasta.

 

„Czwartki” tradycyjnie odbędą się na kompleksie boisk sportowych przy Publicznym Gimnazjum nr 4. Impreza skierowana jest do młodzieży ze szkół podstawowych klasy IV-VI. Zawodnicy będą ze sobą rywalizować w kilku konkurencjach: biegu na 60 m, 300 m, 600 m (dziewczęta), 1000 m (chłopcy) lub w skoku wzwyż, skoku w dal czy w rzucie piłeczką palantową.

 

Jednym z głównych celów „Czwartków” jest wyłonienie najlepszych młodych talentów lekkoatletycznych. Bełchatów może pochwalić się uzdolnionymi sportowcami w tej dziedzinie. Najwybitniejszą reprezentantką naszego miasta w zawodach jest niewątpliwie Patrycja Wieczorek, dla której udział w „Czwartkach” okazał się początkiem sportowej kariery. Warto dodać, że wielokrotna stypendystka Miasta Bełchatowa została powołana do reprezentacji Polski na II letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Chinach. Wcześniej, przed Igrzyskami bełchatowianka weźmie udział w eliminacjach Europy
w Azerbejdżanie.

 

Szczegółowy harmonogram „Czwartków Lekkoatletycznych” dostępny na www.belchatow.pl w zakładce „Sport”.

 

 

Autor: AR

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019