joombig banner rotation images

Menu

Krystian Gortat i Marta Mysur, wychowankowie Bełchatowskiej Akademii Taewkon-Do zostali powołani do ścisłej Kadry Narodowej na zbliżające się w kwietniu Mistrzostwa Europy.


W dniach 29-30 marca 2014r. ośmiu zawodników z Bełchatowskiej Akademii Taekwon-Do wzięło udział w turnieju Grand Prix Polski Seniorów i Juniorów w Rybniku. Zawody był szczególnie ważne dla Krystiana Gortata i Marty Mysur, gdyż decydował o powołaniu ścisłej Kadry Narodowej na zbliżające się w miesiącu kwietniu Mistrzostwa Europy.


Marta Mysur potwierdziła swoją wysoką formę zdobywając złoty medal w konkurencji technik specjalnych i tym samym zapewniła sobie miejsce w Kadrze. Również występ Marty w układach mimo, że bez medalu przykuł uwagę trenerów Kadry Polski i być może również w tej konkurencji Marta wystartuje reprezentując nasz kraj.


Bardzo dobrze zaprezentował się Krystian Gortat, który w kategorii Juniorów zdobył dwa srebrne medale, w walkach do 62kg i w układach stopni mistrzowskich I DAN. Wysoką formę Krystian pokazał również w walkach w kategorii Seniorów, gdzie stoczył kilka bardzo trudnych pojedynków ze starszymi kolegami w kategorii do 63kg. Nie udało się zdobyć medalu, ale występy Krystiana przykuły uwagę trenerów Kadry Polski i powołanie Krystiana na Mistrzostwa Europy stało się faktem.
 

Kolejne dwa brązowe medale wywalczyła Agnieszka Sobczak. Oba w konkurencji układów uczniowskich CUP (w seniorkach i juniorkach). Agnieszka startowała w konkurencji walk, ale kontuzja jakiej doznała wyeliminowała ją z walki o medale i w klasyfikacji końcowej zajęła 5 miejsce w walkach do 60kg.


W Grand Prix startowali również: Kamil Potoczny, Joanna Osowska, Adrian Ćwikliński, Marcin Sidowski oraz Damian Sidowski. „Tej grupie zawodników nie udało się zdobyć pozycji medalowych, ale ich występy były bardzo udane i zdobyte doświadczenie na tym turnieju może zaowocować medalami w przyszłości” – mówi Wiktor Karnawalski, trener Bełchatowskiej Akademii Taekwon-Do.

 

Autor: LZS BAT

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019