joombig banner rotation images

Menu

Pozalekcyjne zajęcia dla uczniówUczestnicy pozalekcyjnych zajęć z siatkówki sprawdzali zdobyte dotąd umiejętności. W turnieju udział wzięło blisko dwustu siatkarzy oraz siatkarek z miejskich podstawówek.

 

Blisko 70 zespołów zmierzyło się w drugim turnieju kontrolnym piłki siatkowej. Drużyny – dwu, trzy lub czteroosobowe tworzyli uczniowie klas IV-VI miejskich podstawówek, którzy uczestniczą w bezpłatnych pozalekcyjnych zajęciach siatkarskich. Swoje sportowe umiejętności młodzi bełchatowianie mają szansę rozwijać dzięki finansowemu wsparciu ze strony Miasta i zaangażowaniu Skry Bełchatów. Od blisko dwóch lat we wszystkich miejskich podstawówkach odbywają się dodatkowe lekcje z siatkówki. Prowadzą je nauczyciele wychowania fizycznego w porozumieniu z koordynatorem wyznaczonym przez Skrę Bełchatów. Szacuje się, że w ciągu roku szkolnego z dodatkowych godzin z piłki siatkowej korzysta blisko czterysta dzieci z klas IV-VI.

 

W ramach zawartego porozumienia pomiędzy Prezydentem Miasta Bełchatowa a Energetycznym Klubem Sportowym Skra Bełchatów, samorząd pokrywa koszty związane z opłaceniem nauczycieli wf-u, zaś Skra finansuje pracę koordynatora. W każdej z podstawówek powstały po dwie grupy zajęciowe. Dzieci w tygodniu mają do dyspozycji cztery dodatkowe godziny siatkówki. W przypadku Szkoły Podstawowej nr 5 – dwie godziny, bo ta placówka jest nieco mniejsza w porównaniu z pozostałymi i co za tym idzie jest mniejszy zakres szkoleń.

 

Oprócz treningów młodzi siatkarze – zarówno dziewczęta, jak i chłopcy biorą udział w turniejach kontrolnych. Podczas zawodów uczniowie rywalizują ze sobą w swoich kategoriach wiekowych.

Turnieje organizowane przez Klub to ważna lekcja dla dzieci. Mogą one bowiem wykorzystać swoje umiejętności zdobyte na zajęciach pozalekcyjnych. Dla nauczycieli i koordynatora zawody są natomiast okazją dla porównania z innymi wyników swoich podopiecznych” - mówi Artur Surgut, trener koordynator EKS „Skra” Bełchatów. Jako pierwsze – 8 marca, swoje rozgrywki miały dziewczęta. Spośród wszystkich zespołów klas IV najlepsza okazała się drużyna z SP nr 12. W kategorii klas V pierwsze miejsce wywalczyły dziewczęta z ZSP nr 9, zaś w klasach VI zespół z SP nr 12. Mecze chłopców odbyły się w niedzielę, 16 marca. Czołowe miejsce wśród czwartoklasistów zajęła drużyna z SP nr 8. W dwóch pozostałych kategoriach laury zdobyły zespoły z SP nr 8 (klasy V) oraz ZSP nr 9 (klasy IV). Wszystkie rozgrywki odbyły się w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum nr 4.

 

Pełna klasyfikacja:

Klasy IV

- dziewczęta

I miejsce – SP nr 12 (zespół 3)

II miejsce – SP nr 8 (zespół 2)

III miejsce – SP nr 4 (zespół 2)

IV miejsce – SP nr 8 (zespół 1)

 

- chłopcy

I miejsce – ZSP nr 9 (zespół 1)

II miejsce – SP nr 8 (zespół 1)

III miejsce – SP nr 4 (zespół 1)

IV miejsce – SP nr 12 (zespół 1)

 

Klasy V

- dziewczęta

I miejsce – ZSP nr 9

II miejsce – SP nr 8 (zespół 1)

III miejsce – SP nr 12

IV miejsce – SP nr 1 (zespół 1)

 

- chłopcy

I miejsce – SP nr 8

II miejsce – SP nr 8 (zespół 2)

III miejsce – SP nr 1 (zespół 3)

IV miejsce – ZSP nr 9

 

Klasy VI

- dziewczęta

I miejsce – SP nr 12

II miejsce – SP nr 8 (zespół 1)

III miejsce – SP nr 1 (zespół 1)

IV miejsce – SP nr 12

 

- chłopcy

I miejsce – SP nr 8 (zespół 1)

II miejsce – SP nr 5

III miejsce – SP nr 12 (zespół 1)

IV miejsce – SP nr 1 (zespół 1)

 

Kolejny – trzeci turniej odbędzie się pod koniec kwietnia. Warto dodać, że najlepsi siatkarze – wyłonieni po turnieju finałowym w czerwcu, wezmą udział w szkoleniu młodzieżowym w klubie EKS Skra.

 

 

Autor, zamieściła: AD-A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019