joombig banner rotation images

Menu

Zajęcia z lekkiej atletyki, gimnastyki, gry i zabawy ruchowe oraz nauka pływania – jeszcze w tym miesiącu uczniowie miejskich podstawówek rozpoczną bezpłatne zajęcia pozalekcyjne. Wszystko dzięki dotacjom pozyskanym przez Miasto na dwa projekty „Umiem Pływać” i „Multisport”.


Aktywizacja ruchowa dzieci, a także poprawa jakości kształcenia wychowania fizycznego – to cele dwóch projektów, które będą realizowane w bełchatowskich podstawówkach. Miasto Bełchatów pozyskało kolejne środki zewnętrzne m.in. na sportowe zajęcia pozalekcyjne na basenie. W grę wchodzi 60 tys. zł. z Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w ramach Programu Powszechnej Nauki Pływania „Umiem Pływać”. Dzięki niemu nawet 240 uczniów klas trzecich będzie całkowicie bezpłatnie korzystać z cotygodniowych, jednogodzinnych zajęć na basenie. Rekrutacja uczestników prowadzona jest w każdej ze szkół. Dzieci rozpoczną naukę pływania jeszcze w tym miesiącu. Zajęcia będą prowadzone do końca roku szkolnego. Powrót na basen planowany jest tuż po wakacjach – i potrwa od września do grudnia.

 

Starsze dzieci i młodzież będą mogły skorzystać również z oferty programu „Multisport”, który będzie nadzorowany przez Łódzką Federację Sportu. Do projektu zostały zaangażowane cztery szkoły podstawowe – nr 3, 4, 12 oraz 13. To właśnie one prowadzą nabór uczestników – po 20 z każdej placówki. W dodatkowych zajęciach sportowych wezmą udział uczniowie klas IV-VI. Każda z czterech grup będzie realizować trzy bloki szkoleniowe – będą to m.in. zajęcia z lekkiej atletyki, gimnastyki oraz gry i zabawy ruchowe takie jak unihokej, piłka ręczna, nożna czy siatkowa. Spotkania dla młodych sportowców będą się odbywać trzy raz w tygodniu, po dwie godziny. Zajęcia rozpoczną się jeszcze w marcu i podobnie jak w przypadku nauki pływania potrwają do końca grudnia, z uwzględnieniem przerwy letniej. Co ważne, projekt pokrywa koszty wynagrodzenia instruktorów dodatkowych zajęć.

 

„Co roku z dużym powodzeniem pozyskujemy środki zewnętrzne na organizację dodatkowych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży. Jestem przekonany, że atrakcyjne zagospodarowanie młodym ludziom wolnego czasu, głównie poprzez ich udział w zajęciach rekreacyjno-sportowych w efekcie będzie eliminować lub przynajmniej minimalizować negatywne wpływy środowiska. Z drugiej strony chcemy rozbudzać zainteresowanie spontaniczną aktywnością rekreacyjno-sportową i uczyć młodych ludzi, by brali odpowiedzialność za własną sprawność fizyczną i zdrowie. ” – mówi Marek Chrzanowski, prezydent Bełchatowa.

 

Autor: AR

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zamieścił; TK

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019