joombig banner rotation images

Menu

Nie lada gratka dla tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej. Już 22 lutego w Bełchatowie odbędą się zawody „Bouldering Cup 2014”.

 

I ty możesz wystartować w pierwszych otwartych zawodach wspinaczkowych. Wystarczy mieć sportowych strój, zmienne obuwie i chęć do rywalizacji fair play. Do wspólnej zabawy Bełchatowski Klub Wysokogórski zaprasza zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Zawody odbędą się już w sobotę, 22 lutego hali „Energia”, gdzie mieści się sztuczna ścianka wspinaczkowa. Początek został zaplanowany na godz. 14:00, zaś koniec ok. godz. 20:00. Udział w zabawie jest bezpłatny.

 

Dla uczestników przygotowano kilkanaście dróg wspinaczkowych o czterech poziomach trudności. Co ciekawe wszystkie trasy, na wysokości do 3 metrów, będzie można pokonać bez żadnych zabezpieczeń. Przed ewentualnymi upadkami będą chronić specjalne materace. Tak na całym świecie trenuje się wspinaczkę, fachowo określaną, boulderingiem. Rywalizacja będzie prowadzona w trzech kategoriach – juniorzy (poniżej 13 roku życia), kobiety i mężczyźni. Każde przejście trasy będzie odpowiednio punktowane. Osoby, które najlepiej ją pokonają wygrywają. Na uczestników zabawy czekają upominki przygotowane przez Prezydenta Miasta Bełchatowa.

 

Każdy, kto chciałby wystartować może się zapisać w dniu zawodów, w godz. 13:40-18:00. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie BKW – www.bkw.org.pl.

{nomultithumb}

 

 

Zamieścił: TK

Autor: AD-A

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019