joombig banner rotation images

Menu

13 stycznia odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnejBełchatowianie będą grać dla Patrycji, która potrzebuje pomocy. Już w najbliższą sobotę, 13 stycznia w hali "Energia" odbędzie się II Halowy Charytatywny Turniej Piłki Nożnej, początek o godz.8:30. Rozgrywkom będą towarzyszyć licytacje oraz zbiórka nakrętek.

Zawody Strzeleckie "O szablę Józefa Turczynowicza" odbędą się już po raz czwartyJuż po raz czwarty mieszkańcy Bełchatowa i powiatu powalczą „O szablę Józefa Turczynowicza”. Zawody Strzeleckie są organizowane przez sekcję strzelecką „Iglica” działającą przy Bełchatowskim Klubie Lekkoatletycznym w hołdzie uczestnikom Powstania Styczniowego. Zmagania swoim patronatem objęła prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska.

MCS działa od stycznia 2017 rokuOd roku działa Miejskie Centrum Sportu. W ciągu 12 miesięcy zorganizowało 49 wydarzeń, nie tylko sportowych, które zgromadziły w sumie około 12 tysięcy widzów. Ponadto MCS zarządza najważniejszymi miejskimi obiektami sportowymi, z których mogą korzystać wszyscy chcący aktywnie spędzać wolny czas.

Nagrody za osiągnięcia sportowe odebrały w tym roku 43 osoby. Docenieni zostali zarówno zawodnicy, jak i trenerzy, wyróżnienia wręczone zostały podczas Inauguracji Roku Sportowego 2017/2018.

43 osoby zaangażowane w bełchatowski sport otrzymają nagrody prezydenta miasta, Marioli Czechowskiej43 osoby związane z bełchatowskim sportem otrzymają nagrody prezydent Bełchatowa, Marioli Czechowskiej podczas uroczystej Inauguracji Roku Sportowego 2017/2018. Docenieni zostaną zarówno zawodnicy, jak i trenerzy.

Reprezentacja Polski w futsau zagrała w BełchatowieZwycięstwem reprezentacji Polski w futsalu zakończyło się poniedziałkowe święto sportu w Bełchatowie. Polacy pokonali w pierwszym z dwóch spotkań towarzyskich Gruzję 4:2, a mecz oglądało blisko 1,5 tys. widzów. Przed biało-czerwonymi już niedługo Mistrzostwa Europy w futsalu.

Siatkarsla Liga Mistrzów zawita do BełchatowaW Mikołajki PGE Skra Bełchatów podejmie w hali „Energia” mistrza Francji, Chaumont VB 52. Będzie to mecz rozpoczynający występy żółto-czarnych w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Początek spotkania o godz. 18.00.

Bolesław Bojanowski spisał 85 lat Skry BełchatówUkazała się długo wyczekiwana przez kibiców Skry książka o historii klubu. Trudu spisania 85 lat  bełchatowskiej siatkówki podjął się Bolesław Bojanowski, nauczyciel i dziennikarz sportowy. Promocja monografii  "Historia piłki siatkowej w Bełchatowie w latach 1930-2015" i spotkanie z jej autorem odbędzie się w czwartek, 7 grudnia, w Muzeum Regionalnym.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018