joombig banner rotation images

Menu

Na bełchatowskim skateparku spotkają się deskorolkowcy z różnych stron Polski fot. MCSDeskorolkarze z całego kraju spotkają się na bełchatowskim skateparku. Będą rywalizować o jak najlepsze noty, które zapewnią im start w finałach mistrzostw polski. Powietrzne akrobacje będzie można podziwiać w najbliższą sobotę 26 maja. Start zawodów o godz. 11:00.

Władze Skry Bełchatów u prezydent Marioli CzechowskiejMiniony sezon siatkarski 2017/2018 Skra Bełchatów może uznać za jeden z najlepszych w historii klubu. Nie dość, że po raz dziewiąty sięgnęła po tytuł Mistrza Polski, to po raz drugi w historii złoto jest podwójne – obok seniorów najlepsza w kraju okazała się drużyna juniorów. Gratulacje mistrzom złożyła Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa, która życząc dalszych sukcesów podziękowała również za szczególną promocję miasta w kraju i za granicą.

W Bełchatowie powstanie strefa kibica na MundialTo już pewne! W Bełchatowie powstanie strefa kibica. Miejskie Centrum Sportu podpisało umowę z TVP na transmisję wszystkich meczów biało-czerwonych i finału. Pierwsze wspólne kibicowanie na placu Narutowicza już 19 czerwca, wtedy to podopieczni Adama Nawałki zmierzą się z Senegalem.

Skra zakończyła sezon 2017/2018 z mistrzowskim tytułemZawodnicy PGE Skry Bełchatów oficjalnie zakończyli siatkarski sezon 2017/2018. Po czterech latach przerwy bełchatowianie sięgnęli po złoto, po emocjonującym dwumeczu z  obrońcami tytułu, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Podczas uroczystej gali w hali Energia nie brakowało podziękowań dla wszystkich, którzy przyczynili się do zdobycia kolejnego Mistrzostwa Polski.

Rusza tegoroczna edycja Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnymPierwszy weekend maja będzie zarazem pierwszym, dwudniowym turniejem otwarcia cyklu „Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa”. Tegoroczne zawody obejmą cztery turnieje główne i turniej Masters Grand Prix. To nie wszystkie sportowe propozycje na początek maja. W sobotę, 12 maja, na boisku treningowym zostanie rozegrany turniej piłki nożnej, opłaty startowych zostaną przekazane Społecznemu Komitetowi Budowy Posągu Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W sobotę, 28 kwietnia, już po raz drugi odbędzie się w Bełchatowie bieg nocny. Tym razem start i meta zlokalizowane będą w samym centrum miasta – na placu Narutowicza, co z kolei będzie się wiązał z czasowymi utrudnieniami w ruchu. Niedogodności kierowcy mogą spodziewać się między godz. 20.30 a 23.00. Kilka ulic będzie całkowicie wyłączonych z ruchu, natomiast na kilkunastu będą obowiązywały ograniczenia.

Rowerowy plac zabaw powstanie przy ulicy Turkusowej na osiedlu Binków. Miasto podpisało już umowę z wykonawcą. Być może z nowoczesnych torów do jazdy rowerem mieszkańcy będą mogli korzystać już we wrześniu. Bełchatowski pumptrack będzie jednym z największych tego typu obiektów w Polsce.

Przed biegiem nocnym odbędzie się trening "Zmień bojler na kaloryfer"Drugi bełchatowski bieg nocny coraz bliżej. Już 28 kwietnia biegacze będą mieć do pokonania 10 km, start i meta będą w samym centrum miasta, czyli na placu Narutowicza. Przed startem rozgrzeją się podczas treningu „Zmień bojler na kaloryfer”. Bieg nocny to jeden z dwóch atestowanych przez PZLA biegów w mieście, tuż obok Piętnastki”. Oba wyścigi to także dwa ostatnie etapy bełchatowskiej triady biegowej.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018