joombig banner rotation images

Menu

W okresie od maja do września br., co weekend w centrum Miasta będą odbywać się różnego rodzaju przedsięwzięcia o charakterze promocyjnym, kulturalnym i sportowym. Podobnie jak to było w latach ubiegłych, centrum miasta stanie się miejscem tętniącym życiem, gdzie mieszkańcy i turyści odwiedzający nasze miasto będą mogli w sposób przyjemny oraz ciekawy spędzić wolny czas.

 

Zapraszamy mieszkańców Bełchatowa do zapoznania się z niżej przedstawionymi inicjatywami i włączenia się we współpracę przy realizacji zaplanowanych przedsięwzięć. Istnieje również możliwość samodzielnej organizacji wydarzenia w wybranym, wolnym w kalendarzu terminie. Propozycje można zgłaszać do końca kwietnia br. do Zespołu ds. Promocji i Współpracy z Miastami Partnerskimi Urzędu Miasta Bełchatowa pod nr. tel. 44 733 51 09 lub drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej propozycji.

Finał "Kolorów Polski"w Bełchatowie

 

Finał 13 Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski" zatytułowany "Decybele, Gigawaty i Syrewicz" to bez wątpienia największe kulturalne wydarzenie w ponad sześćsetletniej historii naszego Miasta oraz stuletniej historii Filharmonii. Koncert, o którym mowa odbył się 2 września 2012r. na Słoku koło Bełchatowa. Tłem dla sceny, na której pojawiła się pełna, ponad 100-osobowa orkiestra symfoniczna Filharmonii Łodziekiej pod batutą Wojciecha Rodka były kominy Elektrowni Bełchatów. Ucztą dla licznie zgromadzonych melomanów były występy znamienitych solistów: Małgorzaty Walewskiej - największa polska śpiewaczka operowa, Ewy Konstancji Bułhak, Janusza Radka oraz Jacka Laszczkowskiego, a także Zespołu Krzysztofa Herdzina.

 

Kolory Polski w Bełchatowie

 

Kolory Polski w Bełchatowie

 

Kolory Polski w Bełchatowie

 

Kolory Polski w Bełchatowie

 

Kolory Polski w Bełchatowie

 

Podczas koncertu swoją premierę miała specjalna kompozycja zamówiona przez Festiwal na okoliczność koncertu w Bełchatowie. Trzyczęściowy utwór zatytułowany "Transformacje" zainspirowany pracą kopalni i elektrowni stworzył Stanisław Syrewicz - jeden z najlepszych polskich kompozytorów. Dwudziestominutowej kompozycji towarzyszyły wizualizacje, pojawiające się na telebimach. To wszystko sprawiło, że koncert finałowy 13. Wędrownego Festiwalu Kolory Polski był tak wyjątkowy.

Fragment Finału Kolorów Polski

(realizacja materiału filmowego: ONOFFMEDIA Produkcja filmowo-telewizyjna).

 

 

 

Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski"

 

Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” to doskonały sposób na połączenie turystyki z muzyką. Każdego roku Filharmonia zaprasza melomanów na wakacyjną wędrówkę po województwie łódzkim. Muzyczna podróż zazwczaj zaczyna się w czerwu. Kończy zaś we wrześniu. W tym czasie odbywa się kilkadziesiąt koncertów w najpiękniejszych miejscach środkowej Polski – każdy weekend "Kolory Polski" spędzają w innej miejscowości. Od Sieradza po Tomaszów Mazowiecki, od Radomska do Łowicza, aż zwiedzimy całą Ziemię Łódzką. W programie 13. Wędrownego Festiwalu znalazł się jazz i klasyka, pieśni średniowieczne i muzyka filmowa, etno i włoski barok – w zależności od miejsca rozbrzmiewała muzyka różnych gatunków i epok, dobrana pod kątem historii oraz atmosfery miejsc. Warto także dodać, że na wszystkie wydarzenia wstęp jest zawsze bezpłatny.

Reportaż z 13 Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej

(Realizacja materiału filmowego: ONOFFMEDIA Produkcja filmowo-telewizyjna).

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018