joombig banner rotation images

Menu

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na spotkania Klubu Jam Session. Raz w tygodniu stwarzamy możliwość spotkań wszystkich zainteresowanych wspólnym graniem na żywo. Jam Session to świetna okazja do poznania kreatywnych  i otwartych ludzi oraz do doskonalenia swoich umiejętności w różnych stylach muzycznych. Grają z nami amatorzy i profesjonaliści. Wystarczy mieć swój instrument. Dla klubowiczów organizujemy koncerty i sesje nagraniowe.

 

>>> Oficjalna strona Klubu Jam Session

Klub Twórców Kultury – istnieje i aktywnie działa od 1985 roku w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie. Skupia w swoich szeregach profesjonalistów i amatorów z różnych dziedzin sztuki. Członkowie KTK posiadają na swoim koncie liczne wystawy zarówno w kraju, jak i za granicą. Biorą udział w różnego rodzaju konkursach i przeglądach zdobywając nagrody i wyróżnienia. Wielkim zaszczytem dla artystów jest fakt, iż ich obrazy zostały podarowane znanym osobistościom życia kulturalnego, politycznego i społecznego.  Twórcy udzielają się również charytatywnie. Zlicytowane na aukcjach obrazy zasilają konta instytucji pomagających chorym i ubogim. Klub spełnia rolę nie tylko kulturotwórczą, ale i edukacyjną.

Nasze spotkania odbywają się dwa razy w miesiącu  w czwartki od godz. 18.00 w Oddziale  MCK „GWAREK”.Opiekun merytoryczny grupy instruktor Hanna Pukacz.

 

>>> Oficjalna strona Klubu Twórców Kultury

Towarzystwo istnieje od 2000 roku, początkowo jako Bełchatowskie Towarzystwo Miłośników Fotografii i Filmu przy MCK w Bełchatowie, a od 24 czerwca 2007 roku kiedy odbyło się zebranie założycielskie, już jako Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne. Celem Towarzystwa jest upowszechnienie fotografii, jako dziedziny sztuki, popularyzacji wiedzy o fotografii, rozwijanie umiejętności i inspirowanie członków oraz innych zainteresowanych do twórczych działań w zakresie fotografii. Prowadzenie działalności społecznie użytecznej w sferze publicznej w zakresie: kultury, sztuki, ochrony dóbr kulturalnych i tradycji oraz prowadzenie działań na rzecz integracji europejskiej.

 

>>> Oficjalna strona Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego

 

Członkowie Stowarzyszenia spotykają się w Miejskim Centrum Kultury oddział Grocholice,  w pierwszy i ostatni piątek miesiąca, w godzinach 18:00-21:00, opiekunem jest pan Andrzej Juchniewicz.

Klub Rękodzieła Artystycznego zrzesza ludzi o podobnych zainteresowaniach.  Zachowuje od zapomnienia tradycyjne techniki rękodzielnicze t.j. : koronkarstwo, hafciarstwo czy tkactwo. Upowszechnia  różnego rodzaju nowości w dziedzinie rękodzieła.  Na zajęciach powstają przedmioty użytkowe i dekoracyjne w zyskujących na popularności technikach :  decoupage, decoupage 3D, quilling, filcowanie, haft wstążeczkowy, czy zdobienie styropianowych form cekinami , pasmanterią i innych. Spotkania rozpoczynają się od 5 września 2011 r.

 

>>> Oficjalna strona Klubu Rękodzieła Artystycznego

 

 

MCK oddział „Gwarek”
Poniedziałek w godz. 15:00 – 18:00
Koszty materiałów pokrywają uczestnicy
Prowadzący :” instr. rękodzieła artystycznego – Monika Jaguszewska Kulpa

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018