joombig banner rotation images

Menu


49 pedagogów i innych pracowników oświaty zostało nagrodzonych z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczysta gala odbyła się w piatek, 13 października, w MCK Giganty Mocy.


Prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska za osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej uhonorowała nauczycieli i dyrektorów miejskich placówek edukacyjnych.

 

- Dziękuję za Państwa codzienną pracę, wkład i zaangażowanie, dzięki któremu bełchatowscy uczniowie otrzymują cenną wiedzę i umiejętności niezbędne w dorosłym życiu - mówi prezydent Mariola Czechowska. - Jestem wdzięczna wszystkim dyrektorom i pracownikom szkół za sprawne wprowadzenie reformy w naszym mieście oraz za wzorową współpracę z kuratorium oświaty.


W uroczystości wziął także udział dyrektor piotrkowskiej delegatury łódzkiego Kuratorium Oświaty, Tomasz Trzaskacz, który podkreślał, że sposób przeprowadzenia w Bełchatowie reformy oświaty zasługuje na wyróżnienie i zadeklarował chęć dalszej, owocnej współpracy z miejskimi placówkami edukacyjnymi.


Nagrody w wysokości 2,5 tys. złotych otrzymało dziewiętnastu nauczycieli szkół podstawowych, dziesięciu z dotychczasowych gimnazjów, ośmiu pedagogów uczących w przedszkolach samorządowych i dwóch z liceum. Poza tym nagrodzeni zostali dyrektorzy czterech podstawówek, czterech dotychczasowych gimnazjów i dwóch przedszkoli. Dzień Edukacji Narodowej był także okazją do przyznania nagród łódzkiego Kuratorium Oświaty dwóm bełchatowskim nauczycielom oraz odznaczenia dwójki kolejnych Medalami Komisji Edukacji Narodowej. 

 

Ponadto podczas piątkowej gali jedenastu pedagogów. którzy awansowali na stopień nauczyciela mianowanego złożyło uroczyste ślubowanie na ręce dyrektora Trzaskacza. 


Podczas gali dla wszystkich nauczycieli wystąpił zespół Dziubek Band, który na trąbkach, puzonach i saksofonach z towarzyszeniem gitary i perkusji zagrał największe przeboje współczesnej muzyki rozrywkowej.


Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października, w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej - pierwszego w Europie ministerstwa oświaty - która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Dzień Edukacji Narodowej wprowadzono w 1982 r., w miejsce obchodzonego wcześniej Dnia Nauczyciela.

 

AP

 

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019