joombig banner rotation images

Menu

Ruszył nabór na rok akademicki 2017/2018, który potrwa do do wyczerpania limitu miejsc. Osoby zainteresowane zapisaniem swojego dziecka powinny zapoznać się z regulaminem studiów oraz wypełnić formularz zgłoszenia. W tym roku nabór odbywa się na dwa kierunki studiów - historia i filologia polska.

 

To już trzecia edycja bełchatowskiego Uniwersytetu Pierwszego Wieku. Powstanie uczelni to inicjatywa bełchatowskiego magistratu, która cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. - To inicjatywa, która została przejęta z dużym entuzjazmem zarówno przez bełchatowskich uczniów jak i ichrodziców. Dlatego, myśląc o rozwijaniu tego przedsięwzięcia zdecydowałam, że w bieżącym roku akademickim będą mogli korzystać z zajęć na dwóch kierunkach studiów – historii i filologii polskiej – podkreśla Prezydent Mariola Czechowska. Nowością jest też specjalizacja dziennikarska na filologii polskiej.

 

Dzięki staraniom prezydent Czechowskiej zajęcia prowadzone są przez wykładowców akademickich z Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach (filia w Piotrkowie Trybunalskim) i przez członków Piotrkowskiego Bractwa Akademickiego. Program studiów obejmuje cykl zajęć o charakterze akademickim z elementami działań artystycznych i ogólnorozwojowych. Spotkania składają się z części teoretycznej - prezentacji multimedialnej lub gawędy oraz warsztatowej, w czasie której uczestnicy w praktyce utrwalą wiedzę zdobytą podczas prezentacji. Młodzi studenci mają niepowtarzalną szansę