joombig banner rotation images

Menu


W Przedszkolu Samorządowym nr 7 im. Krasnala Hałabały zakończyła się akcja "Bezpieczne wakacje", którą w przedszkolach samorządowych przeprowadził bełchatowski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. W ramach projektu instruktorzy uczyli najmłodszych zasad udzielania pierwszej pomocy.

 

- Dzieci chętnie się uczą nowych rzeczy i zadają wiele pytań. - mówi instruktor pierwszej pomocy PCK Irena Stasiak. - Mają sporą wiedzę, znają numery alarmowe i wiedzą, gdzie szukać pomocy.

 

Podczas zajęć we wszystkich 9-ciu przedszkolach dzieci dowiedziały się, jak założyć opatrunek, co robić w przypadku poparzenia czy zakrztuszenia. Najbardziej podobały im się jednak ćwiczenia z fantomami, na których uczyły się, jak prawidłowo sprawdzić oddech i przeprowadzić masaż serca.

 

Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta PCK mógł kupić specjalny fantom RKO niemowlaka z tętnem na ramieniu. Dzieci biorące udział w szkoleniu mogły sprawdzić tętno, oddech a także  nauczyć się techniki prawidłowego uciskania mięśnia sercowego.


Bezpieczne wakacje to nie tylko udzielanie pierwszej pomocy. To również umiejętne zachowanie w przypadku zagrożenia i próby porwania. - Dzieci muszą wiedzieć, że należy szukać pomocy u dorosłych, ale nie można im ufać bezgranicznie - podkreśla Irena Stasik.

 

AP

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019