Increase text size Decrease text size
Menu

Kilkadziesiąt pluszowych misiów trafiło dziś w ręce bełchatowskiej policji. Zabawki przez ostatnie kilka tygodni zbierali uczniowie w Szkole Podstawowej nr 1, dziś oficjalnie zostały przekazane na ręce komendanta bełchatowskiej KPP Karola Mielczarka. Komendant nie tylko podziękował za prezent, ale także pochwalił najmłodszych za empatyczną postawę.

 

Teraz misie trafią „na służbę”, a konkretnie między innymi do radiowozów. Wszystko po to by funkcjonariusze podejmujący interwencję łatwiej mogli uspokajać dzieci, które znalazły się w stresujących sytuacjach. Z doświadczeń rozmaitych służb w całym kraju wynika jedno: pluszowy miś wręczony małym uczestnikom wypadku, interwencji czy – tak jak w tym przypadku - spotkania w komendzie potrafi zdecydowanie uspokoić emocje.

 

 

 

 

 

 

Dzieci ze świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 1 przekazując zebrane pluszaki wręczyli też komendantowi Mielczarkowi specjalnie przygotowanego tekturowego misia, na nim napisały przesłanianie: „pragniemy przekazać zebrane misie na ręce Policji dla dzieci potrzebujących ciepła i miłości. Wierzymy, że każdy z tych misiów znajdzie swój dom, gdzie będzie powiernikiem i przyjacielem”.Miasto Bełchatów
ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Katarzyna Kleska, e-mail:k.kleska@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Magdalena Jaśkiewicz, Aleksandra Elminowska, Aleksandra Duda - Andrzejewska, Tomasz Kałużyński

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2017