joombig banner rotation images

Menu

Bełchatowskie maluchy wczoraj i dziś świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, który wpisał się już w tradycję polskich przedszkoli.

Warto przypomnieć, że uchwałę w sprawie ustanowienia dnia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka podjął przez aklamację Sejm RP we wrześniu 2013 roku. W tym roku z tej okazji do wszystkich maluchów, rodziców i nauczycieli oficjalny list  wystosował Rzecznik Praw Dziecka, który podkreślił, że - to ważny dzień, który dla dzieci jest okazją do świętowania, zabawy i radości z bycia Przedszkolakiem, a dla dorosłych, w tym wychowawców i opiekunów – czasem refleksji związanym z wychowywaniem przedszkolnym

Swoje święto przedszkolaki z „piątki” celebrowały w towarzystwie Wróżki Natury i pod jej przewodnictwem rozwiązywały zagadki, brały udział w ciekawych konkursach i quizach. Zaprezentowały również swoje umiejętności wokalne i taneczne. Dzieciom z „dwójki” natomiast wielu pozytywnych wrażeń dostarczyło spotkanie ze znanymi bełchatowskimi maskotkami: Pszczólką z PGE SKRA, Mamutem z GKS oraz Misiem z PEC-u. Dodatkowo święto maluchów zostało tam urozmaicone koncertem muzycznym.