joombig banner rotation images

Menu

Międzyszkolny konkurs  "Bełchatów wczoraj i dziś"Międzyszkolne zmagania z wiedzy o historii Bełchatowa, szkolny konkurs pieśni i piosenki patriotycznej czy turniej tenisa stołowego – to tylko niektóre z imprez organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 4, które mają upamiętniać setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Miasto prowadzi profilaktykę alkoholową wśród młodzieżyBełchatów mówi STOP alkoholizmowi wśród młodzieży. W ramach ogólnopolskiej akcji „Masz wpływ – wybierz marzenia nie ryzyko”, pracownicy magistratu odwiedzili blisko dwieście sklepów i lokali gastronomicznych z plakatami i ulotkami, które przypominają o całkowitym zakazie sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. Regularnie prowadzone są też spotkania z młodymi ludźmi, które mają im uświadomić jakie konsekwencje niesie ze sobą wczesna inicjacja alkoholowa.

Absolwenci III LO piszą maturęMaturzyści rozpoczęli egzaminacyjny maraton. 4 maja język polski, 7 maja matematyka na poziomie podstawowym, a w kolejne dni język obcy i wybrane przedmioty. Przez cały maj maturzyści będą sprawdzać swoją wiedzę.

Trzecioklasiści z III LO odebrali świadectwa szkolne. SZSO nr 2, czyli popularnego Mickiewicza ukończyło właśnie 88 uczniów. Większość z nich po majowym weekendzie zmierzy się z egzaminami maturalnymi.

Przed trzecioklasistami z gimnazjów trzy duże sprawdziany. Najpierw egzamin humanistyczny, drugiego dnia część matematyczno-przyrodnicza a na koniec test z języka obcego. Zmierzy się z nimi 430 uczniów z pięciu miejskich gimnazjów.  

Prawie 1400 maluchów będzie korzystać z miejskich przedszkoli od nowego roku szkolnego. Miejsca znajdą w nich wszyscy bełchatowianie w wieku 3-6 lat, którzy wzięli udział w rekrutacji. W sumie od września ma działać 61 oddziałów. Będą do nich uczęszczać maluchy w wieku od 2,5 do 6 lat.

Za nami I Powiatowy Konkurs Historyczny "Polaków drogi do niepodległości"Trzyosobowe drużyny z sześciu szkół podstawowych zmierzyło się w I Powiatowym Konkursie Historycznym „Polaków drogi do niepodległości”, który swoim patronatem objęła Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.  Konkurs odbywać się będzie cyklicznie i w sumie obejmie walkę o niepodległość w latach 1794 – 1945. Rywalizacja w SP 12 miała przede wszystkim na celu poszerzanie wiedzy historycznej uczniów na temat ważnych etapów walki o niepodległość Polski, ale także kształtowanie patriotyzmu poprzez przykład bohaterskich postaw. Równie ważna według organizatorów była integracja uczniów z terenu powiatu bełchatowskiego.

Remont łazienek w PS nr 1Kolorowe wykończenia, specjalistycznie montowane kabiny, drzwi i umywalki – tak właśnie po remoncie wyglądają dwa sanitariaty w Przedszkolu Samorządowym nr 1. Remont łazienek, które znajdują się na piętrze budynku, właśnie się zakończył. Maluchy już testują i sprawdzają odnowione pomieszczenia.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018