joombig banner rotation images

Menu

 Tym razem aktorów BAT-PKP zobaczymy w „Odprawie Posłów Greckich” Tym razem aktorów BAT-PKP zobaczymy w „Odprawie Posłów Greckich”

 

Trwają Jesienne Spotkania Teatralne z BAT-em. Przed nami jeszcze pięć spektakli, każdy w wykonaniu bełchatowskich aktorów. Wszystkie można obejrzeć za darmo, bezpłatne wejściówki do odbioru w MCK-u.

 

Podczas bełchatowskiego święta teatru zaprezentują się wszystkie grupy aktorskie działające przy Miejskim Centrum Kultury. Na scenie zobaczymy więc bełchatowską młodzież, a także najmłodszych aktorów. To już 25 edycja jesiennych spotkań z BAT-em.

 

Najbliższy spektakl zaplanowany jest na 9 listopada o godz. 17. Aktorzy z BAT-PKP wystąpią w przedstawieniu „Odprawa Posłów Greckich” w reżyserii Katarzyny Pawłowskiej. Czy będzie to tradycyjna interpretacja dzieła Jana Kochanowskiego? Warto przyjść i przekonać się samemu. Tydzień później, 16 listopada zobaczymy dwa spektakle, każdy z nich w wykonaniu miejskich stypendystek Leny i Julki. Dziewczyny przez lata działały w mckowskich grupach teatralnych, dziś tworzą same. Najpierw wystawią „Zdążyć za marzeniami”, później „Eden”. Pierwsze przestawienie rozpocznie się o godz. 18, a kolejne o godz. 18:40.

 

Grupa Chrum, którą tworzą rodzice dzieci z bełchatowskich przedszkoli, przygotowała spektakl „Elena i Elmar – historia pewnej miłości. Mogą go obejrzeć zarówno najmłodsi, jaki starsi. Przedstawienie odbędzie się 17 listopada, początek o godz. 17. W zupełnie inny świat – trochę refleksyjny, poważny, ale też radosny – wprowadzi grupa BAT-Scena Dorosłych. Ich inscenizacja „Męczeństwo Piotra Ohey’a” w reżyserii Krzysztofa Zygmy do obejrzenia 19 listopada, początek o godz. 18.    

 

BAT-Minki, najmłodsza grupa teatralna, zabierze widownię na urodziny. Będą one wyjątkowe, bowiem odbędą się w Nigdylandii. Nie zabraknie zaskakujących zwrotów akcji i dobrego humoru. Przedstawienie zaplanowane jest na 23 listopada o godz. 16.

 

Na zakończenie Jesiennych Spotkań Teatralnych zaprezentuje się grupa BAT-PodTekst. Ich spektakl „Czekoladki” w reżyserii Dominik Szewd-Kipigroch polecamy zarówno młodzieży, jak i dorosłym.    

 

 Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny. Wcześniej trzeba jedynie odebrać darmowe wejściówki. Na chętnych czekają one w kasie MCK PGE Giganty Mocy.

 

 AD-A

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020