joombig banner rotation images

Menu

 

Spośród wszystkich nadesłanych ujęć drzewa na wystawę FSJ wybrane zostaną te najciekawszeSpośród wszystkich nadesłanych ujęć drzewa na wystawę FSJ wybrane zostaną te najciekawsze


Artystyczna wizja drzewa, jednego z miejskich symboli - to zadanie, które stawia przed amatorami fotografii bełchatowski BTF. Najlepsze prace prezentowane będą na wystawie podczas III Festiwalu Sztuki Jabłka, który zaplanowano na pierwszy weekend października. Na nadesłanie swoich zdjęć chętni mają jeszcze dwa tygodnie.

 


Wystawa fotograficzna zatytułowana „Drzewo” to jedno z wydarzeń składających się na III Festiwal Sztuki Jabłka. Dlaczego to właśnie drzewo stanowi w tym roku motyw przewodni fotograficznych poczynań? – W dotychczasowych edycjach jesiennego festiwalu główną rolę odgrywało przede wszystkim jabłko. Czas więc może przyjrzeć się samemu drzewu, które owoc ten wydało – mówi Andrzej Juchniewicz, prezes Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego.


Przypomnijmy, że ideą bełchatowskiego festiwalu jest z jednej strony promowanie lokalnych twórców kultury, a z drugiej – zwrócenie uwagi na to, co z miastem ściśle związane, m.in. herb i symbole, które go budują. Zatem drzewo doskonale wpisuje się w całokształt FSJ. Jak podkreślają organizatorzy, nie musi to być wcale ani jabłoń, ani drzewo rosnące w Bełchatowie. Chodzi bowiem o to, by w „bohaterze” wystawy dostrzec coś więcej, by samo drzewo ująć symbolicznie, w sposób ciekawy, oryginalny, inny niż dotychczas.


W przedsięwzięciu BTF-u  udział może wziąć każdy, kto ma pomysł na artystyczne pokazanie motywu przewodniego. Zdjęcie o wymiarach 50×70 cm i 300 dpi należy nadesłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Organizator zapewnia jednak, że w razie kłopotów z technicznym przygotowaniem fotografii do wydruku, sam się tym zajmie. Prace należy podpisać imieniem i nazwiskiem, podać adres mailowy lub nr telefonu. Można też nadać swojej wizji autorski tytuł. Ważne, by zdjęcia nadsyłane do organizatorów były własnością autora. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 15 września.


Spośród wszystkich nadesłanych prac komisja artystyczna wybierze te najlepsze, które pojawią się na festiwalowej wystawie. Więcej informacji znajduje się na stronie www.btf.net.pl, a także na facebookowym profilu Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego, gdzie organizatorzy zamieścili również przykładowe ujęcia.


KZB

Fot. BTF

 

images/drzewo.jpg

Aktualności

 

dzien babciidziadka

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020