joombig banner rotation images

Menu

 

Przesłuchania uczestników festiwalu Santo Subito odbędą się 18 majaKoncert laureatów odbędzie się 16 czerwca podczas obchodów Dni Patrona

 

18 maja sala teatralno-widowiskowa MCK PGE Gigantów Mocy wypełni się młodymi i zdolnymi bełchatowianami, którzy zgłosili się na Festiwal Piosenki Papieskiej i Religijnej Santo Subito. Tego dnia odbędą się eliminacje, a wybrani wokaliści, zespoły i chóry wystąpią 16 czerwca w koncercie finałowym, który uświetni Dni Patrona.

 

 

W tym roku odbędzie się szósta już edycja festiwalu. Łącznie podczas eliminacji wystąpi blisko 100 młodych muzyków.

 

Przegląd rozpocznie się 18 maja o godz. 9:00, w sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Gigantów Mocy. Soliści wykonają po jednym utworze, a zespół lub chór - dwa. Prezentacje podzielono na trzy kategorie wiekowe: do 7 lat, od 8 do 11 lat i od 12 do 15 lat. Ideą festiwalu jest takie dobranie repertuaru, aby nawiązywał do postaci Jana Pawła II. Tegoroczna edycja Santo Subito zbiega się z 40. rocznicą I pielgrzymki papieża do Polski. Z tej okazji tematem  przewodnim festiwalu jest  hasło: „Papież-Pielgrzym”.

 

Laureatów usłyszymy 16 czerwca w koncercie będącym częścią atrakcji związanych z Dniami Patrona.   

 

Patronat nad wydarzeniem objął Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś, a organizatorami są prezydent Mariola Czechowska, parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bełchatowie oraz Miejskie Centrum Kultury.

APO

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019