joombig banner rotation images

Menu

 

 Ekspozycję PGE Giganty Mocy przez 5 lat działalności odwiedzilo około 85 tys. osóbEkspozycję PGE Giganty Mocy przez 5 lat działalności odwiedzilo około 85 tys. osób

 

PGE Giganty Mocy obchodzą w tym roku swoje piąte urodziny. Z tej okazji muzeum przygotowuje wiele atrakcji, w tym wystawy, konkursy, pokazy, spotkania. Jubileuszowe obchody zaplanowano na 13 maja. Wtedy też poznamy laureatów konkursu „GIGA-Odkrywcy”.

 

 

Odkąd 30 kwietnia 2014 roku MCK PGE Giganty Mocy odwiedzili pierwsi gości sporo się zmieniło: sale, wystawy, eksponaty czy mobilne aplikacje. Każdego, kto chciałby przypomnieć sobie początki Gigantów, zapraszamy do Galerii na Piętrze, gdzie do 5 maja oglądać można niecodzienną wystawę fotograficzną Katarzyny Forusińskiej-Pytki. Jest to swoisty fotoreportaż z 5 lat działalności bełchatowskiego muzeum nauki. Zdjęcia wykonywane były regularnie od pierwszych dni jego funkcjonowania aż do teraz. Cichym bohaterem wszystkich fotografii jest upływający czas, uchwycony m.in. na zdjęciach Gigusiowych dzieci: Adasia, Julki, Julka, Kalinki, Kacpra, Kuby, Kuby, Olgi, Natalki, Wiktora i Zuzi.


– Tak naprawdę, tak jak rosną, zmieniają się i dojrzewają nasze dzieci, z którymi jesteśmy od początku, tak też nasze Giganty Mocy ewoluują, podejmują coraz poważniejsze wyzwania i dbają o popularyzację nauki w Bełchatowie – mówi Małgorzata Stanasiuk-Mordalska, zastępca dyrektora Miejskiego Centrum Kultury ds. Ekspozycji PGE Giganty Mocy i Marketingu.Dużym zainteresowaniem wśród bełchatowian cieszył się też cykliczny konkurs facebookowy. Uczestnicy poszukiwali na stronie Gigantów Mocy archiwalnych fotografii Gigusiowych pociech, a następnie zestawiali je i porównywali. Było to połączenie sentymentalnej podróży do tego, co było, z zabawą w fotograficznego detektywa.

 


W ramach jubileuszowych obchodów odbywa się również konkurs „GIGA Odkrywcy”, którego celem jest promocja kultury, kreatywności i nauki, a także otwartości i innowacyjności wśród dzieci i młodzieży. Zadaniem małych odkrywców jest przygotowanie pod okiem nauczyciela ciekawego pokazu naukowego. Swoje eksperymenty uczestnicy zaprezentują 13 maja w sali teatralno-widowiskowej, podczas obchodów jubileuszu 5-lecia Ekspozycji PGE Giganty Mocy. Honorowy patronat nad konkursem objęła Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 


Przypominamy, że cały czas trwa urodzinowa zabawa „Przybij piątkę na 5-lecie”, a polega ona na zbieraniu okolicznościowych pieczątek. Jak je zdobyć? Nic trudnego, wystarczy brać udział w płatnych wydarzeniach organizowanych przez MCK PGE Giganty Mocy. Wszystkie premiowane imprezy znajdziecie na stronie www.bilety.mck.belchatow.pl. Za każdy bilet uczestnikom zabawy należy się jeden stempel, który wbijany jest do specjalnego karnetu, a ten pobrać można w kasie. Dla pierwszych 200 osób, które zbiorą pięć takich pieczęci, czekają jubileuszowe upominki. Zabawa potrwa do 20 grudnia.

 


Przez 5 lat w rozmaitych imprezach i wydarzeniach organizowanych przez MCK PGE Giganty Mocy w sumie udział wzięło 400 tys. osób, w tym około 85 tys. osób z kraju i zagranicy zwiedziło Ekspozycję. Z roku na rok zainteresowanie bełchatowskim muzeum nauki wzrasta. Nic w tym też dziwnego, bo jest to pierwsza taka w Polsce interaktywna wystawa o węglu i energii elektrycznej. Edukacja przez zabawę, zwiedzanie ekspozycji stałej samodzielne lub z przewodnikiem, audioprzewodniki dla osób niesłyszących, wystawy, warsztaty naukowe dla najmłodszych, w których jak dotąd udział wzięło około 20 tys. dzieci, specjalne oferty dla szkół, przedszkoli i całych rodzin, sala koncertowa, aplikacja VR 3D Giganty Mocy, pozwalająca przenieść się wprost do kopalni i elektrowni – to tylko niektóre atrakcje oferowane przez bełchatowskie muzeum nauki. Warto więc przyjść i zobaczyć to wszystko na własne oczy.


KZB

 

Do MCK PGE Gigantów Mocy chętnie zaglądają turyści z kraju i zagranicyDo MCK PGE Gigantów Mocy chętnie zaglądają turyści z kraju i zagranicy

 

5

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019