joombig banner rotation images

Menu

 

grafika 1

 Łódzkie Biennale Grafiki przywędrowało do Bełchatowa

 

Dla miłośników sztuki Muzeum Regionalne przygotowało nie lada gratkę. Od 8 lutego można oglądać wystawę prac zaprezentowanych w ramach II Międzynarodowego Biennale Grafiki Łódź 2018. Ekspozycja potrwa do 17 marca.

 

 

Biennale Grafiki Łódź to międzynarodowy konkurs dla artystów grafików. Jego idea zrodziła się w 2014 roku z inicjatywy dwójki studentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. W 2018 roku najwięcej zgłoszeń napłynęło z krajów azjatyckich. W Bełchatowie zaprezentują swoje dzieła właśnie artyści pochodzący z Azji – głównie Chin i Tajlandii. Przekrój jest szeroki – od twórców pracujących metodami tradycyjnymi i poruszających klasyczne tematy, po tych łączących ze sobą różne techniki i oscylujących wokół problematyki nie związanej z codziennymi sprawami.    

 

Biennale Grafiki Łódź jest dwustopniowym międzynarodowym konkursem na dzieła powstałe na papierze w różnych technikach graficznych. Zgłoszenia przyjmowane są zarówno od profesjonalnych artystów, jak i studentów ostatnich dwóch lat szkoły artystycznej. Każdy uczestnik może zaprezentować do 3 prac. W 2018 roku zwycięzcy otrzymali łącznie 9 000 złotych, z czego 4 000 zł zostało zarezerwowanych na nagrodę główną. Wystawa pokonkursowa w Art_Inkubatorze w Łodzi pokazała  prace 120 twórców z 21 krajów. Część z nich można będzie oglądać w bełchatowskim Muzeum Regionalnym do 17 marca.

 APO

plakat biennale

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019