joombig banner rotation images

Menu

Andre1

 

Światowej sławy skrzypek André Rieu podczas kinowej trasy koncertowej „odwiedzi” także Bełchatów. Na retransmisję Koncertu Karnawałowego w niedzielę, 3 lutego, zaprasza Miejskie Centrum Kultury.

 

Bełchatowskie kino Kultura jest jednym z wielu miejsc na świecie, gdzie na dużym ekranie w lutym zobaczymy i usłyszymy wielkiego André Rieu.

 

Król walca zagra w towarzystwie zaprzyjaźnionych sopranistek i tenorów, znanych i lubianych na całym świecie. Podczas takiego wydarzenia nie może zabraknąć Orkiestry Johanna Straussa, z którą skrzypek współtworzy od ponad trzydziestu lat. Dla André ważnym elementem koncertowej układanki są muzyczni goście, którzy i tym razem pojawią się na scenie.

 

- Jestem absolutnie zachwycony, że mogłem po raz pierwszy zarejestrować mój koncert noworoczny dla kin. Móc występować w historycznym Ratuszu w Sydney powoduje prawdziwy dreszczyk emocji i nie mogę się doczekać, aby podzielić się tym koncertem z publicznością na całym świecie. Mogę tylko obiecać: będzie dużo niespodzianek – powiedział wirtuoz skrzypiec.

 

Przeboje muzyki klasycznej i popularnej w wyjątkowej oprawie, mnóstwo zaskakujących rozwiązań artystycznych oraz muzycznych niespodzianek, a do tego majestatyczny Sydney Town Hall – to będzie niezapomniany koncert. W programie m.in. takie utwory, jak: „Oczy czornyje” Adalgiso Ferrarisa, „The Holy City” Stephena Adama, muzyka z filmu „Doktor Żywago”, uwertura do operetki „Lekka kawaleria”, fragmenty z operetki „Księżniczka czardasza” Kálmána czy „Walc nad pięknym modrym Dunajem” Johanna Straussa-syna. Na ponad półtorej godziny przeniesiemy się w zupełnie inny wymiar.

 

Poza muzyczną ucztą tego wieczoru będzie też można zajrzeć za kulisy wielkiej sceny, poczuć atmosferę zabawy towarzyszącą wydarzeniu, a także poznać bliżej Sydney.

 

Bilety na niedzielny Koncert Karnawałowy (3 lutego, godz. 17) można jeszcze kupić w kasie kina Kultura.

KZB

 

Andre

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019