joombig banner rotation images

Menu

 

 wystawa giganty mocy 5825

 

Niezwykłe miejsca z całej Polski, zmienione przez czas i uwiecznione na fotografiach artystów z grupy ART FOKUS 13, oglądać można w Galerii „Na Piętrze” MCK PGE Gigantów Mocy.

 

 

Na wystawie zatytułowanej „Otulone historią” pokazane zostały pałace, zamki, kościoły, cmentarze, detale architektoniczne często z różnych rejonów Polski. Cichym bohaterem tych obrazów jest upływający czas. Artyści zgromadzeni wokół ART FOKUS 13 pokazują dużą różnorodność krajobrazu kulturowego Polski. Na uwagę zasługuje również wachlarz osobowości artystycznych twórców, przez co zestawione fotografie różnią się także stylem i zamysłem.

 

Wspólne jest jedno – pasja, miłość do fotografii i bliskie relacje, które połączyły członków tej fotograficznej grupy.  Wśród autorów zdjęć znaleźli się fotograficy z Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego – Mariusz Broszkiewicz, Krzysztof Ciszewski, Grzegorz Ojrzyński  i Zbigniew Ptaszek.

 

Zanim jednak w kwietniu 2014 roku artyści powołali do życia ART FOKUS 13, wielokrotnie spotykali się na ogólnopolskich plenerach, warsztatach i wystawach fotograficznych. Każdy z nich specjalizuje się w innej dziedzinie fotografii, od fotografii makro po zdjęcia sportowe. Dążenia mają wspólne: w kreatywny i niebanalny sposób pokazać urok przyrody i kultury polskiej, a także piękno ludzkiego ciała.

 

Stowarzyszenie jest członkiem zbiorowym Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Jego skład zmienia się, ale trzon, założenia i cele pozostają takie same od momentu powstania grupy.

APO

 

Plakat AF13 19 int 1

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019