joombig banner rotation images

Menu


 

yedenascie2

 

Projekt Open Stage powraca w nowym roku koncertem Daniela Spaleniaka i bełchatowskiego zespołu Yedenaście. Artyści wystąpią w sali koncertowej MCK 8 lutego, a zaserwują nam mieszankę folku, bluesa, nastrojowości i dźwięków płynących z ukulele i gitary akustycznej.

 

Cykl koncertowy Open Stage zainicjowany rok temu, doczekał się już pięciu edycji. Za każdym razem są to niebanalne i osadzone w przeróżnych światach muzycznych występy. Ideą projektu jest udostępnienie młodym zespołom profesjonalnie przygotowanej i nagłośnionej sali oraz zapewnienie bezpłatnej promocji wydarzenia. Wszystko po to, aby wspierać muzyczne talenty.

 

Pierwszy w tym roku koncert w ramach Open Stage rozpocznie się 8 lutego o 19:00 występem zespołu Yedenaście. To grupa młodych zdolnych bełchatowianek, które szczególnie upodobały sobie grę na ukulele. Zaśpiewają utwory zespołów, które je inspirują, a także własne kompozycje. Aktualnie zespół pracuje nad własną płytą.

 

Otwarta scena MCK ugości również charyzmatycznego Daniela Spaleniaka. Obdarzony głębokim i mocnym głosem artysta tworzy muzykę z pogranicza rocka alternatywnego, folku i bluesa. Dużą część twórczości oparł na brzmieniu gitary, bo jak sam siebie charakteryzuje jest „człowiekiem, który lubi grać na swojej gitarze”. Jego debiutancki album „Dreamer” został okrzyknięty jednym z najciekawszych wydawnictw ostatnich lat. Wprowadza słuchacza w niepokojący, duszny klimat, jest też zarazem melodyjny i przestrzenny. Później ukazały się płyty „Back Home” i „Life is somewhere else”, a w lutym na półkach sklepowych pojawi się najnowsze wydawnictwo. Twórczość Spaleniaka została doceniona przez amerykański rynek. Piosenka „Back Home” znalazła się w serialu kryminalnym „Elementary”, a „Dear love of mine” w produkcji Netflixa „Ozark”.

 

Wstęp na koncerty jest wolny.

 

open stage 6 rgb

APO

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019