joombig banner rotation images

Menu

 

Miejskie Centrum Kultury ma nowego dyrektora

 

 

Damian Nowak jest  nowym dyrektorem Miejskiego Centrum Kultury. Powołany został na trzy lata, swoje obowiązki już pełni. Nowak zastąpił Dorotę Pędziwiatr, która została wybrana starostą bełchatowskim i zrezygnowała ze stanowiska szefa MCK.

 

- Nie planuję żadnych rewolucyjnych ruchów w Miejskim Centrum Kultury. Wysoko oceniam dotychczasowe działania placówki, dzieje się tam wiele ciekawych wydarzeń. Chciałbym je kontynuować, ale mam także dużo swoich pomysłów, które będę stopniowo wprowadzać – mówi Damian Nowak, od 10 stycznia dyrektor Miejskiego Centrum Kultury.

 

Przez ostatnie, zawodowe lata Nowak związany był z oświatą. Najpierw jako nauczyciel, od 2010 roku jako dyrektor ówczesnego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zelowie, a od 2015 Szkoły Podstawowej nr 13 w Bełchatowie. Kultura jest mu jednak równie bliska. Ukończył kulturoznawstwo o specjalizacji filmoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. Co ciekawe, tematem jego pracy magisterskiej była historia bełchatowskiego kina Kultura. Jest także absolwentem bełchatowskiej szkoły muzycznej w klasie klarnetu, przez wiele lat związany był m.in. z zelowską orkiestrą dętą.

 

- To mój powrót do tego, z czym związany byłem wcześniej. Sztuka, a przede wszystkim kino i muzyka, są mi bardzo bliskie – dodaje Damian Nowak. – Dlatego kilka pomysłów, które mam, związane są właśnie filmem – może uda się nam zorganizować w nowej odsłonie i formule ogólnopolski festiwal filmowy. Bełchatów jest na tyle rozpoznawalnym miastem na mapie kulturalnej województwa, że można pomyśleć o wielu ciekawych przedsięwzięciach. Wiem, że wiele interesujących propozycji na rozwój MCK-u mają również pracownicy, co na pewno wezmę pod uwagę - podsumowuje nowy dyrektor MCK.

 

Co ze Szkołą Podstawową nr 13? Do momentu rozstrzygnięcia konkursu na to stanowisko, pełniącym obowiązki dyrektora jest Leonard Siedziako, który dotychczas był wicedyrektorem „trzynastki”.

 

AD-A

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019