joombig banner rotation images

Menu

 

wieczór autorski w bibliotece

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Bełchatowie posiada ciekawą propozycję na spędzenie długich zimowych wieczorów. Już w grudniu będzie można spotkać się z Jarosławem Kapsą i Katarzyną Cichopek, aby przy kubku ciepłej herbaty porozmawiać o ich pasjach, zawodach i świeżo wydanych publikacjach.

 

1 grudnia o 18.00 biblioteka przy Kościuszki 9 zaprasza na wieczór autorski z Jarosławem Kapsą, dziennikarzem i publicystą, autorem i współautorem książek o historii najnowszej i historii Częstochowy. Podczas spotkania będzie można porozmawiać o jego najnowszym wydawnictwie pt. „Jej opowieści. Rzecz o równouprawnieniu”. Niewątpliwie będzie to również dobra okazja do tego, aby zakupić książkę i poprosić autora o autograf czy dedykację. Publikacja bezpośrednio odnosi się do setnej rocznicy przyznania kobietom praw wyborczych. Autor szuka odpowiedzi na pytanie, czym była „kwestia kobieca” oraz kreśli obraz kobiet w kontekście ich działalności społecznej i walki o niepodległość. Tematyka jest ważna i po dziś dzień wywołuje burzliwą dyskusję, a tej pewnie nie zabraknie podczas najbliższego spotkania z publicystą.

 

Kolejny wieczór autorski  będzie należał do Katarzyny Cichopek, znanej i lubianej aktorki, tancerki i prezenterki telewizyjnej. 14 grudnia o 18.00 w bibliotece głównej Kasia opowie o swojej pracy, swoim życiu, najnowszych projektach i publikacjach. Katarzyna Cichopek, z wykształcenia psycholog, znana jest przede wszystkim z roli Kingi Zduńskiej w serialu „M jak miłość”. Dużą popularność zdobyła także za sprawą programów rozrywkowych. Wystąpiła w „Tańcu z Gwiazdami”, gdzie zdobyła nagrodę główną, w "Jak oni śpiewają?" i "Tylko nas dwoje". Na scenie teatralnej można ją zobaczyć w spektaklu „Wszystko przez Judasza”, a w latach 2010-2014 grała w Teatrze Kamienica. Jest autorką kilku poradników o tańcu, macierzyństwie i zdrowym odżywianiu, m.in. "Szkoły tańca", "Sexy Mama. Jedz, chudnij i ciesz się sobą!", czy  "Z maluchem przy stole".

 

Już dziś warto zapowiedzieć planowany w bibliotece głównej wieczorek koncertowy Dariusza Kordka, znanego aktora i uzdolnionego piosenkarza. Muzyk wystąpi 12 stycznia o 18.00 w koncercie pt. „Bardziej żartem niż serio”, a wstęp na to wydarzenie będzie wolny. Więcej szczegółów podamy niebawem.

APO

 

spotkanie autorskie

 

47070264 2473845052628943 5247869841464885248 o

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019