joombig banner rotation images

Menu

 

wystawa FSJ 3035

 

Jesteś kreatywny i chciałbyś podzielić się ze światem tym, co tworzysz? Weź udział w projekcie interdyscyplinarnym „Wypełnianie”, którego finałem będzie wystawa wybranych prac w galerii MCK.

 

Pomysłodawcami  tej artystycznej akcji są bełchatowianie – Kuba Stępień i Kacper Borek, a organizatorem Miejskie Centrum Kultury.

 

Udział w projekcie może wziąć zarówno mieszkaniec naszego miasta, jak i każdego innego zakątka Polski, nie ma też ograniczeń wiekowych. Otwarty nabór skierowany jest do amatorów i profesjonalistów. Termin upływa 16 grudnia. Prześlij do organizatora cyfrowe dokumentacje (zdjęcia, pliki dźwiękowe, pliki video itp.) swoich autorskich dzieł, wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Regulamin naboru oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania na końcu artykułu.

 

Nabór ma charakter otwarty, ale i wizja wystawy również nie została zamknięta w sztywne ramy. Jak opowiadają sami twórcy projektu, forma wydarzenia nie jest z góry zaplanowana, to nadesłane prace staną się motorem kształtowania wizji całego przedsięwzięcia. Ważne jest, aby open call zaangażował jak najwięcej jak najbardziej różnorodnych artystów i odbiorców, dlatego ma charakter ogólnopolski oraz zakłada udział zróżnicowanych mediów.

 

Projekt „Wypełnianie” ma na celu promocję ambitnej sztuki wśród lokalnej społeczności. Ma również zachęcić artystów amatorów jak i profesjonalistów do zaprezentowania swoich dzieł szerszej publiczności oraz zatrzeć granicę pomiędzy sztuką wysoką a działaniami aspirującymi do bycia sztuką.

 

Kilka słów o twórcach przedsięwzięcia:

Kuba Stępień - pochodzący z Bełchatowa fotograf i artysta wizualny mieszkający w Łodzi i studiujący na wydziale Sztuk Wizualnych tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych. Autor wielu publikacji fotograficznych między innymi dla niemieckiego “Der Grief” i brytyjskiego “Zero-Savage”. Laureat sekcji ShowOFF w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie 2018 z projektem “mana”, współorganizator projektu Lajt Penetration w krakowskim klubie Hevre przy współpracy z Krakowską Akademii Fotografii i uczestnik wystawy będącej zwieńczeniem Open Call Pomiędzy w ramach festiwalu Photo Fringe, laureat konkursu SEXEDPL organizowanego przez Vogue Polska we współpracy z Anją Rubik oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

 

Kacper Borek - pochodzący z Bełchatowa student Wydziału Architektury na Politechnice Warszawskiej, uczestnik wystawy najlepszych prac semestralnych na WAPW z projektem “Obserwatorium latawców”, uczestnik wielu wystaw poseminaryjnych w ramach przeglądów prac na uczelni, autor projektu koncepcyjnego na Poidełko Warszawskie w ramach Konkursu na poidełko dla Warszawy organizowanego przez Miasto Stołeczne Warszawę oraz Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich, twórca działający w przestrzeni miejskiej skupiający się na relacji człowieka z architekturą.

APO

 

plakat3jpg

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019