joombig banner rotation images

Menu

 

slubowanie SP5 4938

 

Najpopularniejsze arie operetkowe, dyrygent światowej sławy, wybitni soliści, czyli koncert Straussowskiej Orkiestry Festiwalowej, a zaraz po nim wokalne zmagania bełchatowskich „Małych Gwiazd” – oto zapowiedź kulturalna na najbliższy weekend, 30 listopada-1 grudnia, w naszym mieście.

 


Listopad żegnać będziemy koncertowo razem ze Straussowską Orkiestrą Festiwalową pod dyrekcją Hansa-Petera Mansera. W sobotę, 30 listopada, o godz. 19, z sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy przeniesiemy się wprost do Wiednia, gdzie od 150 lat niezmiennie króluje walc.

 

Podczas dwugodzinnego koncertu „Nie tylko STRAUSS GALA!” usłyszymy utwory Straussa, Lehara i Kalmana, nucić będziemy słowa tak popularnych arii, jak „Usta milczą, dusza śpiewa” czy „Wielka sława to żart”. Każdy meloman znajdzie tu coś dla siebie. Ze sceny wybrzmią m.in. fragmenty operetek: „Hrabina Marica”, „Perichola”, „Giuditta”, „Księżniczka czardasza”, „Baron cygański”, „Zemsta nietoperza”, oraz musicali „My fair Lady” czy „Skrzypek na dachu”. A to jeszcze nie wszystko. Węgierskie motywy ludowe w „Czardaszu” Montiego oraz energia i klasa w polkach, czardaszach i walcach Straussa dopełnią całości muzycznej uczty.


Rzadko zdarza się, byśmy na scenie MCK PGE Giganty Mocy gościli w jednym momencie tak wielu znakomitych gości. Wśród solistów blisko 50-osobowej grupy muzyków wystąpią m.in. Anita Maszczyk, Monika Piechaczek, Anna Ciereszko, Jarosław Zawartko, Tomasz Tracz.


Od 2016 roku z orkiestrą współpracuje wszechstronnie uzdolniony, pochodzący z Wiednia dyrygent Hans-Peter Manser – szef Kammerorchester Vienna Sinfonietta, aranżer i kompozytor. Straussowska Orkiestra Festiwalowa od kilku już lat z wielkim powodzeniem koncertuje w kraju i za granicą.


Bilety na koncert kupić można w kasie MCK PGE Gigantów Mocy.


Z kolei w niedzielę, 1 grudnia, na tej samej scenie MCK PGE Giganty Mocy od godz. 10 podziwiać będziemy małych artystów (6-9 lat), którzy wystartują w XII edycji konkursu wokalnego pn. „Małe Gwiazdy”.
Konkurs już na stałe wpisał się w kalendarz kulturalnych wydarzeń w naszym mieście. Każdego roku cieszy się on dużym zainteresowaniem zarówno samych dzieci, jak publiczności.


Wszyscy uczestnicy, zgłoszeni przez bełchatowskie szkoły, zaprezentują jury i publiczności przygotowane specjalnie na tę okazję piosenki. Na zwycięzcę czeka nagroda główna.


Profesjonalna scena, prawdziwa oprawa muzyczna, licznie zgromadzona publiczność, fachowe jury – to wszystko buduje niewątpliwie markę konkursu, a dzieciom pozwala nie tylko rozwijać wokalne zdolności, ale również kształtować od najmłodszych lat wrażliwość i kulturę sceniczną.


Każdy, kto chciałby posłuchać, jak śpiewają małe, bełchatowskie gwiazdy, może przyjść do MCK PGE Giganty Mocy i zasiąść na widowni. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny.


KZB

 

nietylkostrauss

 

male gwiazdy 2018 rgb

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019