joombig banner rotation images

Menu


I miejsce - Ewelina Kukiałka

 

Znamy zwycięzców jednego z festiwalowych konkursów. Spośród pięćdziesięciu nadesłanych prac jury wybrało te, które najlepiej oddają podobieństwo dzieci i rodziców w myśl przysłowia: niedaleko pada jabłko od jabłoni. Nagrody laureatom zostaną wręczone w piątek, 21 września, podczas oficjalnego otwarcia Festiwalu Sztuki Jabłka.

 

Konkurs „Niedaleko pada jabłko od jabłoni” skierowany był do bełchatowian, którzy lubią robić zdjęcia, szczególnie swoim najbliższym. Zadaniem uczestników było uwiecznienie na fotografii podobieństwa rodziców i dzieci. Nie chodziło tylko o wspólne cechy  fizyczne (taki sam uśmiech, sposób siadania czy spojrzenia), ale także dzielone z matką  lub ojcem pasje i zainteresowania.


Pierwsza edycja konkursu cieszyła się dużym powodzeniem i, jak mówi Dawid Zemlak (przewodniczący jury), wszystkie nadesłane prace pokazały silne więzi rodzinne i międzypokoleniowe. - Otrzymaliśmy pięćdziesiąt zdjęć, które pokazały jak kreatywni są bełchatowianie. Mieliśmy naprawdę twardy orzech do zgryzienia. Przy wyborze doceniliśmy pomysłowość oraz indywidualne podejście do tematu – dodaje Dawid Zemlak.


Komisja konkursowa wybrała trzy zwycięskie prace, a czterem uczestnikom przyznała wyróżnienia. Nagrody wręczone zostaną podczas oficjalnego otwarcia Festiwalu Sztuki Jabłka, w piątek 21 września w Jabłoniowym Sadzie


Laureci konkursu fotograficznego „Niedaleko pada jabłko od jabłoni”:

  • I miejsce – Agnieszka Kukiałka
  • II miejsce – Adriana Sikorska
  • III miejsce – Olga Madalińska


Wyróżnienia:

  • Ewa Grudzień
  • Sylwia Hałaczkiewicz
  • Sylwia Madalińska
  • Justyna Pędziwiatr


Zrób rysunek, nakręć film o Bełchatowie

„Niedaleko pada jabłko od jabłoni” to nie jedyny konkurs tegorocznej edycji Festiwalu Sztuki Jabłka. Bełchatów i jego symbole oraz stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości – to motywy przewodnie dwóch ogólnopolskich konkursów: Bełchatów Art i Bełchatów Kids. Łączy je tematyka, 60-sekundowy film lub praca plastyczna powinny nawiązywać do sześciu haseł: Adam, Ewa, raj, jabłko, Bełchatów i mała ojczyzna.

 

AP

 

fot. 1 - I miejsce - Agnieszka Kukiałka

 

II miejsce - Adriana Sikorska

 

II miejsce – Adriana Sikorska

 

II miejsce - Olga Madalińska

 

III miejsce – Olga Madalińska

 

Wyróżnienia

 

Wyróżnienie - Ewa Grudzień

 

Ewa Grudzień

 

Wyróżnienie - Sylwia Hałaszkiewicz

 

Sylwia Hałaczkiewicz

 

Wyróżnienie - Sylwia Madalińska

 

Sylwia Madalińska

 

Wyróżnienie - Justyna Pędziwiatr

 

Justyna Pędziwiatr

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019