joombig banner rotation images

Menu

Letnie koncerty ze stypendystami Kolejna, trzecia już odsłona „Letnich koncertów ze stypendystami” za nami.Można było posłuchać koncertów, obejrzeć wystawy, potrenować „chodzenie” z wicemistrzem świata w nordic walking i spróbować smakowitej niespodzianki. Tym razem mieszkańcy bawili się w parku przy Muzeum Regionalnym w niedzielę, 19 sierpnia.

 

 

Najpierw na scenie prezentowały się wokalistki. Weronika Kępa, a później Adrianna Urbańska, Aleksandra Rabęda oraz Aleksandra Szurgot zaśpiewały wiele znany i lubianych piosenek. Mieszkańcy, którzy przyszli na koncert mogli więc wspólnie pośpiewać hity m.in. Ewy Bem, Kasi Kowalskiej czy Dwa Plus Jeden. Kolejnych muzycznych wrażeń dostarczył występ Tomasza Orłowskiego. Jego saksofonowym wariacjom towarzyszył Marceli Bąkiewicz grający na akordeonie. Po koncertach można było obejrzeć wystawę plastycznie uzdolnionego rodzeństwa. Blanka Gorgoń pokazała swoje fotografie, zaś Olgierd Gorgoń grafiki.

 

Na tym nie koniec. Chętni mogli poznać tajniki chodzenia z kijkami, które zdradzał sami wicemistrz świata w nordic walking Ryszard Cyran. Na koniec organizatorzy zaprosili na smakowitą niespodziankę. Mowa o daniu, w którym królowały jabłka, warzywa i mięso. A wszystko było gotowane na największej w kraju MEGApatelni.  

 

Letnie koncerty ze stypendystami zakończy „Narodowe Czytanie”. Tym razem bełchatowianie będą mieć okazję, by razem przeczytać fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Każdy, kto ma ochotę na wspólne czytanie zapraszamy do parku Olszewskich w ostatni piątek miesiąca, czyli 31 sierpnia. Początek o godz. 19:00.

 

AD-A 

 

 

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018