joombig banner rotation images

Menu


Nie lada gratka dla amatorów planszówek. Przed wami kolejna szansa, aby pograć najbardziej znane tytuły, wśród których nie zabraknie również nowości. Będzie też turniejowa rozgrywka w grę Munchkin i konkurs na najlepszą grę chodnikową. To wszystko już 11 sierpnia podczas III Bełchatowskiego Dnia Gier Planszowych. Na wspólne popołudnie z planszówkami tradycyjnie zaprasza Miejskie Centrum Kultury. Start planowany jest na godz. 14:00, wstęp jak zawsze wolny.

 

Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. O bogaty i atrakcyjny zestaw gier zadba bowiem: Kapitan Nauka, Alexander Toys, 2Pionki, Black Monk Games, Gry planszowe Lucrum Games, Ostatnia Tawerna, Galakta, NSKN Games oraz REBEL.pl Bard Centrum Gier.

 

Przygotowany będzie także specjalny games room, w którym nie zabraknie gier dla małych i dużych fanów tytułów bez prądu. Tym, którzy lubią świat fantasy polecamy turniej w grę Munchki, gdzie z pewnością spotkają podziemia, potwory i rzucanie klątw. Na tym nie koniec. Na początkujących fanów gier RPG, czekać będą stanowiska z grą Warhammer Fantasy Role Play, a pośród uczestników sesji zostanie rozlosowany podręcznik podstawowy do Warhammera i komplet kostek – czyli wszystko co potrzebne, aby samemu zebrać grupę znajomych i zacząć grać. Zapisy do turnieju Munchkina i sesji RPG rozpoczną się o godzinie 14.00, przy stanowisku z grami.

 

Swoje rozgrywki będą mieć także najmłodsi. Bo to właśnie dla nich MCK przygotował konkurs na najfajniejszą grę chodnikową. Potrzebne będą duże pokłady fantazji, bo zadaniem konkursowym jest narysowanie własnej gry podwórkowej. Na autorów najciekawszych pomysłów czekają nagrody od kapitana Nauka.  

 

AD-A

 

 

Dzień Gier Planszowych

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019