joombig banner rotation images

Menu


Weź udział w konkursie z jabłkiem w tle„Historia jabłka zaczęła się w raju – domaluj swoją” to tytuł konkursu, w którym może wziąć udział każdy mieszkaniec Bełchatowa oraz powiatu bełchatowskiego, niezależnie od wieku. Wystarczy do końca sierpnia wykonać pracę plastyczną, której jednym z elementów będzie tytułowe jabłko i dostarczyć ją do Muzeum Regionalnego. Zwycięzcy otrzymają nagrody podczas tegorocznej odsłony Festiwalu Sztuki Jabłka.


Symbol zdrowia, życia, urodzaju, wiedzy, mądrości, miłości i Boga, ale także władzy królewskiej, pokusy i grzechu. Mowa oczywiście o jabłku, które pojawia się w wielu tradycjach i religiach. Kiedy wzięła je Afrodyta – wybuchła wojna trojańska, gdy Ewa podała je Adamowi rozpoczął się upadek człowieka i piersi rodzice zostali wygnani z raju. W wielu przekazach, legendach, baśniach i mitologiach pojawia się jabłko, które często odmienia losy danego ludu. Teraz będzie „bohaterem” prac nadsyłanych na konkurs organizowany przez bełchatowskie Muzeum Regionalne.

 

Zrób rysunek, nakręć film o Bełchatowie


Konkurs organizuje Muzeum Regionalne w BełchatowieKażdy chętny mieszkaniec Bełchatowa i powiatu bełchatowskiego może przygotować pracę na papierze formatu A3, której jednym z elementów będzie właśnie jabłko. Może ono być głównym motywem pracy, lub jedynie elementem tła lub dopełnieniem. Ważne, aby było ukazane w nietypowej formie, nie musi być tylko owocem. Jak mówią organizatorzy, im bardziej zwariowany pomysł – tym lepiej. Jury oceniać będzie przede wszystkim pomysł, a także staranność wykonania i zgodność pracy z wymaganiami regulaminowymi.

 

 

Rodzice i dzieci - zrób zdjęcie i wygraj [FILM]

 


Warunkiem uczestnictwa w zabawie jest przesłanie pracy wraz z metryczką zawierającą imię i nazwisko autora oraz numer telefonu, wypełnienie zgody na przetwarzanie danych osobowych i rozpowszechnianie wizerunku (w przypadku osoby niepełnoletniej również zgody na udział dziecka w konkursie), a także zapoznanie się z regulaminem konkursu. Prace należy przesyłać, lub przynosić osobiście do sekretariatu Muzeum Regionalnego w Bełchatowie, ul. Rodziny Hellwigów 11, 97-400 Bełchatów do dnia 31 sierpnia 2018 roku.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 3 września, a wręczenie nagród nastąpi podczas Festiwalu Sztuki Jabłka, który w tym roku odbędzie się między 21 a 23 września
 

AP

 

 

 

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019