joombig banner rotation images

Menu


Gra miejska cieszyła się dużym zainteresowaniem.Siedem punktów w różnych częściach miasta, kreatywne zadania, ruch, zabawa i wspólnie spędzony czas – tak minęło sobotnie przedpołudnie kilkunastu drużynom biorącym udział w rodzinnej grze miejskiej “Śladami Adama i Ewy”. Choć nie zawsze było łatwo, to wszyscy uczestnicy – z uśmiechami na twarzach – ukończyli grę z sukcesem.

 

W sobotę, 21 lipca, na ulicach Bełchatowa mogliśmy spotkać uczestników terenowej gry miejskiej, którzy niewątpliwie wyróżniali się z tłumu. Na starcie odliczyło się kilkudziesięciu mieszkańców, zgrupowanych w niewielkich zespołach.

Przygoda z historią i symboliką miasta w tle rozpoczęła się  przed Urzędem Miasta. Przybyłych powitała Prezydent Miasta Mariola Czechowska i wręczając symboliczne jabłka, życzyła wszystkim dobrej zabawy.


Organizatorzy - Miejskie Centrum Kultury - wraz z autorką scenariusza Janiną Pawłusz zapewnili moc atrakcji. Było plecenie wianków z polnych kwiatów i łowienie ryb w Rakówce. W Muzeum Regionalnym na uczestników zabawy czekała lustrzana zagadka okraszona miłosną historią Nelly i Stefana Hellwigów. Przebieranie ziaren zbóż w Choć zadania nie były proste, to wszyscy ukończyli grę z sukcesem.bełchatowskim młynie i szukanie igły w stogu siana na terenie skweru im. Honorowych Dawców Krwi to następne zadania, do których uczestnicy podeszli nie tylko z zaangażowaniem, ale też wielką radością. Z zabawy w sianie najbardziej cieszyły się dzieci. Nie mniej interesująco było w MCK Gigantach Mocy, gdzie drużyny w milczeniu musiały rozszyfrować pewną wiadomość. Gdy detektywistyczne zadanie dobiegło końca, przyszedł czas na naukę niezwykle energicznego tańca – belgijki. Tym samym na placu Narutowicza zrobiło się głośno, skocznie i radośnie. Po około 2 godzinach od rozpoczęcia biegu “Śladami Adama i Ewy” na miejskiej scenie mogliśmy zobaczyć wszystkich jego uczestników.  Prezydent Miasta Mariola Czechowska podziękowała organizatorom oraz uczestnikom tej niezwykłej gry, a następnie wręczyła nagrody zwycięzcom, czyli wszystkim zawodnikom, bo w tej grze przegranych nie było.

Rodzinna gra miejska spotkała się z niezwykle pozytywnym odbiorem – nie tylko uczestników, ale też obserwatorów. Zainteresowanie nią było ogromne. Żaden z zawodników ani przez moment nie żałował decyzji o zgłoszeniu się do zabawy. Całe rodziny wspólnie przemierzały Bełchatów w poszukiwaniu odpowiedzi na frapujące pytania, a przy tym sposobu na rozwikłanie kolejnych zadań. Zaangażowanie, satysfakcja oraz radość z osiąganych celów i tych starszych, i tych młodszych bełchatowian pokazują, że warto organizować, warto brać udział w takich przedsięwzięciach. - Chcieliśmy lepiej poznać historię miasta. Taka gra to miłe spędzenie czasu. Fajnie było wziąć w niej udział – mówi jeden z uczestników, pan Jakub, a pan Józef dodaje - to świetny pomysł, żeby inaczej spędzić sobotnie przedpołudnie. Gdy dowiedzieliśmy się o grze, wiedzieliśmy, że to coś dla nas.

KZB

 

 
 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019