joombig banner rotation images

Menu


W wakacyjne weekendy nikt nudzić sie nie będzie. Gra miejska z Adamem i Ewą, warsztaty bębniarskie, bajkowa sobota w bibliotece, triathlon "Energy 2018", wystawy plastyczne i fotograficzne to tylko niektóre z przygotowanych przez miasto propozycji na najbliższą sobotę i niedzielę (21-22 lipca). Pogoda się poprawia, więc czas ruszyć w miasto.

 

Lipcowy weekend w mieście rozpocznie się przed Urzędem Miasta o godz. 10:00 rodzinną grą miejską "Śladami Adama i Ewy". Uczestnicy zabawy po dotarciu do wskazanych miejsc w różnych częściach miasta wykonywać będą specjalne zadania i rozwiązywać niezwykle frapujące zagadki. Jakie wyzwania czekają na uczestników, tego organizatorzy nie zdradzają. Jedno jest pewne – każdy etap niesie ze sobą coś ciekawego i odkrywczego. Nie zabraknie ani miejsca, ani czasu na zgłębianie tajemnicy miejskich symboli i historii Bełchatowa. Wygra każda drużyna, która z sukcesem przejdzie wszystkie rundy. Ciekawe doświadczenie, pozytywne wrażenia i dobra energia – wszystko to gwarantują organizatorzy gry, do której należało się wcześniej zgłosić.


W sobotnie popołudnie na placu Narutowicza zrobi się głośno i radośnie. Od godz. 16:00 rozbrzmiewać będą dźwięki bębnów, bębenków, perkusji i bongosów. Ruszają bowiem drugie już nieodpłatne warsztaty bębniarskie dla dzieci. Przyjść może każdy, nie trzeba wcześniej się zapisywać. Bębnów wystarczy dla wszystkich, ale gdyby ktoś miał ochotę, może przyjść z własnym instrumentem. To, co konieczne, to uśmiech przed wejściem i satysfakcja po zakończeniu warsztatów. Ale to jeszcze nie wszystko. O godz. 19:00 rozpocznie się zabawa z Dj-em. Potrwa ona do godz. 22:00.

Ekspresji, choć w innym wydaniu, nie zabraknie też podczas bajkowego weekendu w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej, Filii nr 3, przy ul. Okrzei 45. Bezpłatne zajęcia edukacyjno-plastyczne zpowiadają się bardzo atrakcyjnie. Na wszystkie dzieci w wieku do lat 10 organizatorzy czekają w godz. 16-17. Najmłodsi, którzy przyjmą zaproszenie do świata bajek, mogą liczyć na dobrą i kreatywną zabawę. 

Niedziela, 22 lipca, upłynie pod znakiem wielkich, sportowych emocji. Rozpoczyna się bowiem bełchatowski etap "LOTTO Triathlon Energy 2018". Oficjalne otwarcie tej wyczekiwanej interdyscyplinarnej imprezy nastąpi o godz. 8:45 przy zbiorniku Słok koło Bełchatowa. Śmiałkowie, biorący udział w triathlonie, zmierzą się najpierw z wodami wspomnianego zbiornika, następnie przejadą rowerami przez tereny Elektrowni i Kopalni Bełchatów, po czym przeniosą się do centrum Bełchatowa. Trasa biegowa o długości 5,25 km poprowadzona jest ulicami miasta, m.in. przed Urzędem Miasta i ulicą Kościuszki. Meta znajdować się będzie na pl. Narutowicza. O wgranej zdecyduje łączny czas wszystkich trzech etapów. Do rywalizacji podczas „LOTTO Triathlon Energy” w Bełchatowie stanie 400 zawodników z całej Polski. Zarówno organizatorzy, jak i sami zawodnicy liczą na mocny doping bełchatowian na każdym etapie zawodów.

Na czas etapów kolarskich i biegowych w godz. 8:30–16:30 konieczne jest wprowadzenie czasowych zmian w organizacji ruchu drogowego, a także w rozkładzie jazdy emzetek. Wszystkie informacje na ten temat, łącznie z mapkami poszczególnych tras, zamieszczono TUTAJ.

Zabawa, sport, rywalizacja to nie wszystko, co miasto ma do zaoferowania w lipcowy weekend swoim mieszkańcom. Na miłośników sztuki i historii czekają różnorodne wystawy plastyczne i fotograficze.

Miejskie Centrum Kultury i Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają na wystawę fotograficzną, będącą pokłosiem VIII Międzynarodowych Warsztatów Fotograficznych "Energia 2018". Prace fotografów z Polski i zagranicy podziwiać możemy od 20 lipca do końca sierpnia w Galerii fotografii "Na piętrze" (górne foyer MCK PGE Gigantów Mocy). Motywem przewodnim wystawy jest energia w rozmaitych odsłonach. Do końca lipca w MCK-u zobaczymy również prace Agnieszki Cecot ("Poznaj mojego tatę") i grup plastycznych "Kolor" i "Kreska". Przez całe lato w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej, Filii nr 2, na os. Dolnośląskim 204 B oglądać możemy fotograficzny cykl Mariana Wójcika pt. "Drzewa. Podróże z aparatem".
Niewątpliwie warto też odwiedzić Muzeum Regionale w Bełchatowie. To już ostatnie dwa dni, kiedy możemy dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat historii bełchatowskiego rzemiosła. Nie jest to oczywiście jedyna wystawa, na jaką zaprasza Muzeum.

 

 

KZB

Już w sobotę, 21 lipca rusza gra miejska.

 

Wakacyjne soboty w mieście są bardzo ciekawe

 

 

W niedzielę czeka nas niezwykłe sportowe wydarzenie - Triathlon 2018.

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019