joombig banner rotation images

Menu


Otwarcie wystawy powarsztatowej nastąpi 20 lipca.Ekspresji w naturze i historii, energii światła i nocy, miejsc tajemniczych i opuszczonych – tego wszystkiego doświadczać będziemy za sprawą wystawy prac fotografów uczestniczących w warsztatach fotograficznych "Energia 2018". Ekspozycję będzie można zwiedzać od piątku, 20 lipca w MCK PGE Gigantach Mocy.


Miejskie Centrum Kultury i Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają na wystawę fotograficzną, będącą pokłosiem VIII Międzynarodowych Warsztatów Fotograficznych "Energia 2018". Prace fotografów z Polski i zagranicy podziwiać możemy do końca sierpnia w Galerii fotografii "Na piętrze" (górne foyer MCK PGE Gigantów Mocy). Jej motywem przewodnim jest energia w rozmaitych odsłonach.

Na około 45 zdjęciach zobaczymy efekt fotograficznej pracy studyjnej i plenerowej. Uczestnicy warsztatów przez trzy dni (8-10 czerwca) przemierzali Bełchatów i okolice w poszukiwaniu wszystkiego, co ma energię. Pod okiem doświadczonych fotografów młodzi uczyli się dostrzegać, wyłapywać i uwieczniać w kadrze klimat fauny i flory, dnia i nocy, dynamikę historii i teraźniejszości, ekspresję dojrzałości, energię skumulowaną w starych, zrujnowanych dworach i cmentarzach, a także w martwej naturze. Prezentowane są zdjęcia wszystkich osób biorących udział w tym przedsięwzięciu. - Chcieliśmy pokazać, czym na warsztatach zajmowali się uczestnicy -  mówi Andrzej Juchniewicz, Prezes Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Wstęp na wystawę jest wolny.

Warsztatowe spotkania fotografów
już po raz ósmy zorganizowało BTF, a honorowym patronatem objęła je prezydent Mariola Czechowska. - Wsparcie samorządu jest dla nas bardzo ważne i pomocne przy organizacji przedsięwzięcia o międzynarodowym zasięgu. Na warsztaty do Bełchatowa przyjechało w sumie blisko pięćdziesięciu fotografików z Niemiec, Czech, Słowacji oraz kilku polskich miast. Nasza impreza wpisuje się też w ideę współpracy partnerskiej. Gościliśmy bowiem artystów z miast partnerskich Bełchatowa – Myślenic i czeskich Pardubic – dodaje prezes Juchniewicz.

KZB

fot. warsztaty BTF

 

Motywem przewodnim wystawy jest energia w różnych odsłonach.
 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019