joombig banner rotation images

Menu

Do 1 sierpnia nadsyłać można wiersze na X Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Różewicza.Trwają przygotowania do jesiennego festiwalu Różewicz Open Festiwal Radomsko 2018, którego jednym z elementów jest  X Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Różewicza. Młodzi twórcy z całej Polski mogą nadsyłać niepublikowane dotąd wiersze do 1 sierpnia. To ciekawa propozycja dla autorów przed debiutem poetyckim - nagrodą jest bowiem druk tomiku z konkursowymi utworami.

 

Miasto Radomsko i tamtejszy Miejski Dom Kultury zapraszają do udzialu w X Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Janusza Różewicza. Konkurs zorganizowano w ramach kolejnej już edycji festiwalu Różewicz Open Festiwal Radomsko 2018. Udział w nim może wziąć każdy poeta, z Polski i z zagranicy, będący przed debiutem. Warunkiem uczestnictwa jest przekazanie organizatorom zestawu 5 wierszy własnego autorstwa, które nie były nigdy publikowane w wydawnictwach zwartych, czasopismach, stronach internetowych, e-bookach ani nagradzane w innych konkursach. Utwory muszą być napisane w języku polskim. Uczestnik konkursu przesłać może jeden zestaw wierszy. Tematyka utworów jest dowolna. Nagrodą główną w konkursie jest druk nagrodzonych utworów w formie tomiku poetyckiego, w nakładzie 1000 egzemplarzy.  Pierwszy etap trwa do 1 sierpnia 2018 roku. Autorzy nominowani do drugiego etapu zobowiązani są nadesłać kolejne poetyckie propozycje (maksimum 50 utworów), składające się na projekt książki,  do 14 września 2018 roku.


Ogłoszenie laureata nastąpi w październiku 2018 r. podczas Różewicz Open Festiwal Radomsko 2018.

 

Informacji na temat konkursu udziela Miejski Dom Kultury w Radomsku, ul. Brzeźnicka 5, 97-500 Radomsko, tel./fax 44/ 683 28 29, 683 24 86, 683 52 55, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; www.mdkradomsko.pl.

Redulamin konkursu znaduje się w załączniku.

Różewicz Open Festiwal Radomsko to nie lada gratka dla miłośników szeroko pojętej kultury. Jest to jedyny w Polsce festiwal poświęcony pochodzącym z Radomska braciom Różewiczom – Januszowi, Stanisławowi i Tadeuszowi. Przedsięwzięcie ma charakter interdyscyplinarny – przez kilka jesiennych dni w Radomsku wspólnie królować będą muzyka i plastyka, literatura, teatr oraz film.

Na ubiegłorocznym festiwalu z przedstawieniem "Przyj dziewczę, przyj" (reż. K. Zygma) wystąpiła grupa teatralna BAT - Scena Dorosłych z Miejskiego Centrum Kultury z Bełchatowa.

KZB

fot./MDK w Radomsku

 

MDK w Radomsku zaprasza do udziału w konkursie poetyckim dla debiutantów.

 

 

 

 

 

 

Załączniki:
Download this file (REGULAMIN X OKP IM.J.RÓŻEWICZA.pdf)Regulamin konkursu[ ]222 kB

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2018