joombig banner rotation images

Menu


Bogatą ofertę przygotowało Miejskie Centrum KulturyWakacje w pełni, a najmłodsi bełchatowianie z chęcią odwiedzają miejskie placówki. Wirtualne podróże z muzeum, warsztaty w bibliotece, artystyczne zajęcia w MCK-u, letnie kino czy sportowe atrakcje w MCS-ie cieszą się dużym zainteresowaniem. Zajęcia odbywać się będą przez całe wakacje.


Poznawanie odległych i egzotycznych zakątków świata, przemieszczanie się w czasie i przestrzeni do kolebki naszego państwa, wirtualne przekraczanie granic bliższych i dalszych – to wszystko czeka na dzieci, które odwiedzą w najbliższym czasie Muzeum Regionalne. W programie między innymi spacery po alei Baobabów (Madagaskar) oraz wzdłuż Wielkiego Muru Chińskiego, pływanie w szkockim jeziorze Loch Ness, wirtualny wyjazd do Indii, zaproszenie na safari do Kenii i Tanzanii. Nie zabraknie też czasu na malarskie zajęcia w plenerze, a także historyczne gry i zabawy. Wszystkie propozycje kierowane są do dzieci w wieku powyżej 6 lat i odbywać się będą zarówno w lipcu, jak i sierpniu, w dwóch turach – o godz. 9 i 11. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, chęć udziału w zajęciach indywidualnych lub grupowych należy wcześniej zgłosić. Koszt zajęć to 2 zł od osoby. Więcej informacji można znaleźć na stronie muzeum.

Dzieci mogą wybierać z wielu propozycji.Fantastyczna przygoda w Kinolandii, Papierolandii czy Puzzlolandii czeka na wszystkich milusińskich, którzy skorzystają z propozycji Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej. Kto już był, ten wie, że warsztaty tworzenia i ozdabiania papierowych toreb, spotkania literackie i plastyczne, filmowe poranki, a także gry i zabawy oraz wspólne układanie klocków i puzzli to nie tylko sposób na nudę, ale też szansa na niezwykłe wspomnienia z wakacji w mieście. Dopełnieniem wszystkiego będą spotkania z Psem Pluto, Myszką Miki czy Zygzakiem, czyli bohaterami kreskówek Walta Disneya. Zajęcia będą się odbywać zarówno w siedzibie głównej, jak i w osiedlowych filiach. Poszczególne propozycje kierowane są do dzieci w różnym wieku. Znajdzie się coś dla młodszych i starszych. Co ważne, wszystkie zajęcia są bezpłatne, ale warto wcześniej się zapisać. Szczegółowy harmonogram dostępny jest na stronie biblioteki.

Bogactwo wakacyjnych warsztatów - plastycznych, teatralnych i muzycznych - proponowanych przez MCK to nie lada gratka dla każdego młodego urlopowicza. Artystyczny tygielek - wszechstronne zajęcia artystyczne i turystyczne, na których nie ma szans na nudę, oryginalne „Węglowe spa”, czyli produkcja naturalnych eliksirów urody z wykorzystaniem węgla aktywnego, warsztaty ceramiczne, zabawa kolorowymi koralikami do zaprasowania czy też wspólne odkrywanie aplikacji mobilnych to tylko niektóre z propozycji kreatywnych zajęć na wakacje. Dla miłośników muzykowania atrakcyjne będą zajęcia jam session i warsztaty bębniarskie. Znajdzie się też coś dla adeptów sztuki teatralnej i filmowej, a także dla tych, którzy lubią tańczyć. Nie możemy zapomnieć o letnich sobotach z MCK-iem, podczas których wiele się dzieje. Wkrótce także gra miejska „Rodzinna wędrówka śladami Adama i Ewy”. Propozycji jest naprawdę dużo, a każda z nich dla dzieci w różnym wieku, z różnymi zainteresowaniami. Dlatego warto zapoznać się z harmonogram, który dostępny jest na www.mck.belchatow.pl. Warsztaty będą się odbywać przez całe lato, ale część z nich jest płatna – ceny wahają się od 10 do 60 zł. Na wszystkie trzeba się też zapisać, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

Amatorzy sportu mogą zajrzeć do Miejskiego Centrum Sportu i zgłosić się do udziału w dwóch dużych imprezach sportowych: „Triathlon Energy 2018” (22 lipca) oraz do czwartego turniej cyklu „Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa”.(1-2 września). Informacje na temat sportowych imprez w Bełchatowie dostępne są na stronie MCS-u.


Weekendowe wyjazdy na Wawrzkowiznę darmowymi emzetkami niewątpliwie uatrakcyjniają dzieciom lato w mieście. Przypomnijmy, że autobusy jeżdżą z os. Binków. Pełny rozkład jazdy można znaleźć TUTAJ.

KZB

 

Miejskie placówki oferują szereg atrakcyjnych zajęć.

 


 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Redaktor naczelny: Aleksandra Jasiczak, e-mail:a.jasiczak@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Agnieszka Pomorska, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2019